Активна громада Дніпропетровська закликала мера Бориса Філатова разом вирішувати екологічні питання

У Дніпропетровській міськраді 07 грудня 2015 року за ініціативи активістів ГО “Екоднепр” та ГО “Громадська взаємодія” провели круглий стіл, присвячений екологічним проблемам міста та прилягаючих територій.  Для обговорення зібралися понад сімдесят представників громадських організацій та наукових установ, бізнесменів, чиновників, депутатів. Борис Філатов закликав учасників круглого столу створити спеціальну робочу групу із 3-5 чоловік. Мер наголосив на відкритому конкурсі на вакансії, запросив до співпраці.

екостол

В ході круглого столу учасники перелічили низку проблемних питань, від яких щодня потерпають жителі міста.

На думку експертів, першочергового вирішення потребує ситуація з утилізацією сміття. Негайного очищення також потребують понад 40 зливових стоків. Крім того, інвентаризації чекають водоочисні споруди, адже деякі з них перестали виконувати свої функції.

Окреме занепокоєння активістів викликає ситуації з неправильним збором листя. Фахівці наголошують – там, де немає асфальтного покриття, його збирати немає необхідності. Борис Філатов зазначив, що у міськраді вже працюють над розв’язанням питання. Зокрема, вже прийнято рішення не збирати листя в купу, аби його ніхто не підпалював.

Мер Дніпропетровська також підтримав пропозицію активістів залучати студентів до роботи зі збереження та моніторингу за зеленими насадженями міста.

Разом з тим, комплексне вирішення екологічних проблем міста буде неможливим без створення екологічного паспорту Дніпропетровська. Другим важливим документом, який повенен бути у вільному доступі – генеральний план міста, в розробці якого повинні приймати участь усі бажаючі. На ньому можна побачити заплановані заходи щодо очищення та оздоровлення парків та благоустрою.

В ході круглого столу активісти також презентували власні екологічні розробки. Серед проектів – видобуток природнього газу з будь-якої біомаси та вироблення високоякісного пального з пластику. Ще одна ініціатива активістів – побудова цеху з утилізації енергозберігаючих ламп.

Оскільки було озвучено більше 40 питань, то проблеми систематизували і розділили за групами:

– перенасиченість регіону примисловістю, як наслідок  – підвищене забруднення води, повітря, грунту;

– відсутність екологічних документів пов`язанних із містом – відкритого генплану, екологічного паспорту, екологічної програми розвитку, санітарної очистки Дніпропетровська;

– старі дані про утворення та підхід до поводження  з відходами;

– відсутність координації між департаментами, силовиками  і громадскістю.

Для вирішення цих проблем були внесені пропозиції:

Форммування громадської екологічної ради в місті, підпорядкувати управлінню екології комунальні підприємства, що вирішують ці профільні питання, на керівні посади проводити відкритий конкурс.

Головним продуктом заходу повинна стати екологічна програма міста, в розробці якої приймуть участь члени круглого столу, активісти, науковці.