Влада та громадськість разом спланують використання коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з постійною комісією обласної ради з питань екології та енергозбереження з метою здійснення на територіях міст та районів області державного контролю, починаючи з 31 травня 2016 року впродовж місяця проводить низку нарад з райдержадміністраціями та міськрадами стосовно планування виділення коштів на природоохоронні заходи, які потребують виконання у 2017 році за рахунок коштів фондів охорони навколишнього природного середовища.

Обговорення пропозицій стосовно використання цих коштів, розпочнуть представники райдержадміністрацій  Васильківського, Межівського, Павлоградського, Петропавлівського, Покровського та Юрʼївського районів Дніпропетровської області, директор Департаменту екології та природних ресурсів Стрілець Руслан, голова  постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження  Івахно Анатолій та член цієї комісії Хазан Павло.

В заході візьме участь,  Ангурець Олексій, голова Громадської екологічної ради при Дніпропетровській ОДА:

Заплановані робочі зустрічі із керівним складом має бути початком системного підходу до використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища.  Легше буде тим районам, які вже мають власні екологічні програми, що відповідають принципам закладеним у відповідну обласну програму. Я також звертаюсь до громад нашої області з закликом долучитися до взаємодії із районним керівництвом та спільно підняти саме ті проблеми екологічного характеру, які потребують вирішення та додаткового обласного фінансування.

 

 

Друзі Землі Європи закликають до заборони гліфосату напередодні фінального голосування

Пряма заборона гліфосату зробить європейське сільське господарство екологічно чистим і публічно прийнятним, кажуть Друзі Землі Європи напередодні можливого остаточного голосування за його повторний дозвіл [1].

Європейське сільське господарство в даний час в значній мірі залежить від гліфосату – гербіциду широкого спектру дії «вбити всіх». Його заборона допоможе фермерам припинити використання токсичних хімічних речовин при виробництві безпечних продуктів харчування і знизити шкоду навколишньому середовищу. Обидва процеси мають велику суспільну підтримку [2,3].

Адріан Бебб, керівник кампанії з продовольства та сільського господарства Друзів Землі Європи сказав:

«Поля, вулиці і парки по всій Європі в даний час забруднюються цим ризикованим гербіцидом і настав час заборонити його. Розпилювати гліфосат на нашій сільській місцевості і громадськму просторі в той час, як чіткі питання безпеки залишаються невирішеними – нерозсудливо.

Ця хімічна речовина не тільки несе ризики для здоров’я населення, а й знищує харчові мережі, необхідні для комах і птахів, завдаючи величезну шкоду нашій природі. Заборона гліфосату може стати величезною можливістю для європейського сільського господарства стати безпечніше та екологічніше, як того вимагає громадськість.»

***

ПРИМІТКИ

[1] Під час зустрічі 18-19 травня держави-члени ЄС будуть голосувати за те, щоб відновити дозвіл на використання гербіциду на дев’ять років. І Франція, і Німеччина швидше за все утримаються від голосування, створюючи «подвійну більшість» і роблячи повторне ліцензування  малоймовірним.

[2] Гліфосат на теперішній час ліцензовано для широкого використання в навколишньому середовищі для боротьби з бур’янами на обприскуваних продовольчих культурах безпосередньо перед збиранням врожаю, щоб нібито прискорити сушку зерна. Дослідження і загальна практика показують, що інші методи боротьби з бур’янами, такі як обертові зернові культури, обробка і кращий вибір сортів сільськогосподарських культур, також працюють без додаткових витрат з боку фермерів.

Нещодавнє дослідження показало, що більше половини громадян ЄС «дотримуються думки, що «забезпечення сільськогосподарською продукцією високої якості, здоровою та безпечною», повинно стати одним із головних завдань для ЄС».  Europeans, Agriculture and the CAP, Special Eurobarometer 440, January 2016

[3] Серйозні питання залишаються щодо впливу гліфосату на здоров’я після того, як в березні 2015 року Міжнародне агентство ВООЗ з вивчення раку (IARC) класифікувало гліфосат як «ймовірно канцерогенний для людини».

Спільна нарада ФАО / ВООЗ по залишкам пестицидів на цьому тижні заявила, що гліфосат залишається безпечним, якщо допустимі кількості гербіциду не перевищено, але до сих пір не підкріпила цю заяву дослідженнями впливу постійної низької дози гербіциду, якій піддаються більшість громадян. Незалежність цього комітету також під питанням.

Залишки гліфосату зустрічаються в багатьох продуктах харчування і напоях, включаючи хліб і пиво. У 2013 році Друзі Землі Європи знайшли сліди гліфосату в сечі людей з 18 країн.

Керівники 25 національних організацій мережі “Друзі Землі” вимагають зупинити розвідку та видобуток сланцевої нафти і газу в Ірландії

Керівники національних організацій міжнародної мережі «Друзі Землі» з 25 країн 11 травня приєдналися до акції протесту проти розвідки і видобутку сланцевого газу і нафти поблизу Белфаста, призупинивши свою Генеральну Асамблею, що проходить в Карлінфорде (Ірландія).

Напередодні бурова установка була доставлена ​​до місця буріння у питного водосховища в лісі Вудборн, незважаючи на постійні пікети та протести активістів по всьому шляху проходження бурового обладнання.

zsfoe_Ireland5

Місцеві активісти, що виступають проти сланцевого видобутку, подають до суду, щоб заборонити компанії буріння. Місце запланованого буріння розташоване дуже близько до водойми, яка забезпечує питною водою тисячі будинків.

Директор Друзів Землі Європи, Магда Стоцкевич, прокоментувала:

Совість не дозволила нам сидіти в Карлінгфорді і обговорювати, як побудувати майбутнє без викопного палива, в той час, як поблизу від нас нафтогазова компанія зневажає інтереси громадськості в гонитві за останніми краплями нафти і газу. Виступити разом в знак солідарності з місцевими жителями Вудберна, які борються, щоб захистити свою воду, ліс і наш загальний клімат, просто необхідно!

Місцева компанія NI Water надала ділянку в лісі Вудберн компанії Infrastrata в оренду на 50 років для буріння. Вважається, що це перший випадок в історії, коли компанія комунального водопостачання здала в оренду землю для видобутку викопного палива на водозбірній території, що охороняється.

Бурова установка опинилася на місці, незважаючи на те, що правомірність початку буріння в даний час оскаржується в судах за позовом місцевого мешканця. Місцеві мешканці подають новий позов до суду для отримання судової заборони проведення робот з розвідки та буріння.

zsfoe_Ireland3

Голова міжнародної мережі Друзі Землі, Ягода Мюнік, сказала:

Друзі Землі – це найбільша в світі мережа місцевих громадських організацій. Ми діємо разом з громадами на передньому краї кліматичної кризи більш ніж в 75 країнах – і з тими, хто працює з наслідками кліматичних змін, і тими, хто бореться з причинами. Я рада стати пліч-о-пліч з місцевим співтовариством в Вудберні. Ми просто не можемо дозволити, щоб починався новий видобуток викопного палива.

Останні наукові дані показують, що ми повинні залишити 80% відомих запасів викопного палива в землі, якщо хочемо мати шанс досягти цілей Паризької кліматичної угоди. Два водосховища водозбору Вудберн є територіями особливого наукового інтересу, вони потребують особливо дбайливого збереження. У березні цього року голлівудський актор Марк Руффало звернувся з цього приводу до влади Північної Ірландії.

Олексій Ангурець, виконавчий директор Друзів Землі України, прокоментував:

Знищувати природу та забруднювати воду, починачи розробку нового родовища газу в той час, коли ера викопного палива закінчується, це злочин перед усім людством.

Павло Хазан, керівник кампанії з енергетики та сталого розвитку Друзів Землі України, сказав:

Участь у таких акціях дуже важлива, щоб показати міжнародну солідарність для вирішення найважливіших екологічних проблем. Ми наполягаємо на дотриманні прав людини та екологічних прав громадян. Участь громадськості в прийнятті рішень – невід’ємна частина демократичної системи будь-якої держави.

Керівники Друзів Землі з Лондона, Дубліна, Единбурга, Кардіффа і Белфаста погодили нову мету загальної кампанії, щоб покласти кінець прибережному видобутку викопного палива у Великобританії та Ірландії до 2020 року. Досягнення цієї мети буде включати в себе кінець кар’єрного видобутку вугілля в Великобританії, припинення спалювання торфу для виробництва електроенергії в Ірландії і заборону на сланцевий видобуток на цих островах.

Щорічна Генеральна Асамблея Друзів Землі Європи відбувається в Карлінгфорді з 9 по 12 травня – вперше в Ірландії.

Більше інформації на сайті місцевої групи: http://www.stopthedrillcampaign.com/

zsfoe_Ireland2

zsfoe_Ireland4