Не читав, але не згоден. Як Міністерство енергетики відповідає на запити

Продовжуємо тему Придніпровської ТЕС і взагалі теплових електростанцій.

В жовтні ми звернулися до Кабінету Міністрів України з приводу невиконання меморандуму та заходів, передбачених обласною програмою. Як видно з тексту, ми пропонуємо почати дискусію про закриття в перспективі 5-7 років теплової станції, яка знаходиться в місті майже з мільйоном населенням.

Олексій Ангурець, голова ГО “Зелений світ – Друзі Землі”:

“Вчора отримали шедевр бюрократичної творчості, підписаний паном О. Буславцем, директором департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Очевидно, що людина, яка писала відповідь, навіть не читала запит. Якщо панство з Міненергетики вважає, що наша мета – змарнувати ще декілька листів паперу, вони помиляються. Відповідати на наші зауваження про недотримання меморандуму тим, що підписано ж меморандум (!!!), означає, що наша стурбованість, за якою стоїть здоров’я тисяч Дніпрян, не чіпає чиновників міністерства енергетики.

Але від нас так легко не відмахнутися. Завтра на засіданні національної екологічної ради я ініціюю окреме засідання по цій темі із залученням представників ДП “Енергоринок”, Міністерства енергетики та Міністерства екології. І краще цього разу чиновникам віднестися серйозніше до наших питань.”

scan

scan0001

scan0002

scan0003

Депутати місцевих рад взяли участь у тренінгу з перспектив зеленої економіки

Сьогодні у Дніпрі відбувся тренінг «Перспективи зеленої модернізації економіки в умовах сучасної України» для депутатів місцевих рад. Говорили про наукові засади зеленої економіки, світові практики впровадження такої економіки у життя та приклади сучасних технологічних та технічних рішень, які відповідають принципам сталого розвитку.

Відкрив захід заступник Генерального Консула Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Петер Шмаль. Він зазначив, що дуже радий, що проект громадської організації “Зелений світ – Друзі Землі” реалізується саме в рамках програми сприяння зеленій модернізації української економіки за підтримки Уряду Німеччини.

“Я впевнений, що проект зі створення сприятливих умов для зеленої модернізації економіки в Дніпропетровській області дуже важливий для успішної реалізації всієї програми. Це буде сприяти позитивним змінам як в Україні, так і в Дніпропетровській області.” – наголосив він.

IMG_0062

Також з вітальним словом до учасників семінару звернувся Валерій Безус – заступник голови Дніпропетровської обласної ради по виконавчому апарату. Він розповів, що традиційно в українській ментальності поняття добробуту та охорони навколишнього середовища не пов’язані між собою. Екологічна діяльність сприймається як сфера діяльності лише ентузіастів. І змінити таке сприйняття потребує часу і значних зусиль. Він наголосив, що депутати місцевих рад – ті, хто щодня приймають рішення – повинні розуміти, як правильно працювати з бізнесом, інколи, можливо, тиснути на нього, щоб якомога більше підприємств Дніпропетровської області зрозуміли необхідність і почали впроваджувати принципи зеленої економіки та відповідального виробництва.

IMG_0074

Олексій Ангурець, голова ГО “Зелений світ – Друзі Землі” та координатор проекту звернув увагу учасників на той факт, що зараз, в результаті децентралізації, саме вони як представники органів місцевого самоврядування будуть вирішувати проблеми забруднення довкілля і роботи технологічно застарілих підприємств – проблеми, які створювались десятиріччями. Саме тому, наголосив він, такі тренінги вкрай необхідні. Зелені технології спрямовані на покращення умов життя громади, адже досі не враховується, скільки коштує та шкода, яку завдають здоров’ю населення застарілі “брудні” виробництва.

IMG_0091

Вячеслав Потапенко, директор ГО “Інститут зеленої економіки” у своїй доповіді зауважив, що охорона навколишнього середовища відрізняється від зеленої економіки. Адже у першому випадку кошти витрачаються на захист довкілля, а в другому бізнес може заробляти кошти завдяки створенню нових “зелених” товарів та послуг. Але для розвитку зеленої економіки необхідно створити відповідні умови. Також він розповів, що в результаті опитування бізнесу, яке було проведено Інститутом зеленої економіки, виявилось, що 71% компаній бракує інформації щодо зеленої економіки.

IMG_0093

Павло Хазан, депутат Дніпропетровської обласної ради, член постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження наголосив, що Дніпропетровська область має високий потенціал для використання альтернативних джерел енергії та поступового витіснення більш небезпечної атомної енергерики.  Нажаль, в Україні темпи приросту генерації енергії з альтернативних джерел не такі високі, як в світі. Але сьогодні у місцевої, центральної влади та бізнесу є розуміння важливості відходу від використання традиційних викопних джерел енергії.

IMG_0106

Дмитро Меркулов, представник компанії HELIOS strategia привів приклади успішної реалізації бізнес-моделі виробництва електроенергії сонячними панелями в промислових масштабах. Така сонячна “ферма” функціонує в Дніпропетровській області з 2013 року, має термін окупності до 5 років.

IMG_0124

Олександр Скакальський, менеджер та аудитор систем управління навколишнім середовищем розповів про результати дослідження, яке було проведено на початку проекту серед підприємств Дніпропетровської області. Згідно опитування, одним із стимулів впровадження “зелених” рішень для компаній є дозволи від органів місцевого самоврядування, які водночас є регламентом такого впровадження. Також він зазначив, що коли йде мова про збільшення обсягу екологічного податку для підприємств, то потрібно разово підвищити розмір податку до відповідного рівня, що мотивує підприємства знижувати його за рахунок скорочення обсягів забруднення.

IMG_0129

Руслан Стілець, директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації підкреслив, що на даний час розвиток зеленої економіки – дороге задоволення. І всі підходи не будуть працювати без відповідної екологічної просвіти, ефективної взаємодії влади, бізнесу та громадськості та відповідального відношення до наявних ресурсів.

IMG_0150

Григорій Шматков, голова комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати розповів про послуги, які надають експерти і аудитори торгово-промислової палати для тих підприємств, які бажають почати впроваджувати принципи зеленої економіки у власній діяльності. Він зазначив, що дуже важливим є показати підприємствам саме економічну вигоду від модернізації, адже лише у цьому випадку вони будуть згодні вкладати в розвиток значні кошти.

IMG_0181

Гала-концерт фестивалю авторської пісні “Облака” імені Галича

Пісні у напівтемряві. Несподіваний фінал — добрий прогноз на майбутнє. Так вирішили учасники, органзіатори та глядачі першого міжнародного фестиівалю авторської пісні імені Галіча у Дніпрі.

Для першого разу організували чотири виступи — три сольні та один гала-концерт. 7 грудня на сцені Палацу культури машинобудівників виступили виконавці з трьох країн — України, Росії та Ізраїля. Не тільки твори Галіча лунали ввечері середи — майже всі представили і власні твори. Серед учасників гала-концерту — і група акторів театру “Вєрім”, і відомий громадський діяч, еколог, волонтер, депутат — Павло Хазан, і томський юрист Роман Ланкін.

oblaka_4

Концерт вийшов теплий і…темний: під час виступу Олександра Меведенка, нашого земляка, що нині живе в Петах-Тікві, погасло світло та вимкнулася підсилююча апаратура. Потім з’ясувалося: майже всю вулицю Робочу знеструмили через аварію. Тож і Медведенко, і колектив “Песни нашего века” виступали без мікрофонів і при камерному світлі. Втім, настрою це не зіпсувало: навпаки, цей концерт запам’ятається надовго особливою атмосферою.

 khazan_oblaka_2

oblaka_3



9 канал