Представники бізнесу взяли участь у тренінгу із зеленої модернізації

Сьогодні у Дніпропетровській торгово-промисловій палаті зібралися представники бізнесу – від невеликих компаній до крупних промислових підприємств, щоб взяти участь у тренінгу “Зелена модернізація економіки. Перспективи для бізнесу”.

Захід було організовано громадською організацією «Зелений Світ – Друзі Землі» в рамках реалізації «Програми сприяння зеленій модернізації української економіки» за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Уряду Німеччини. Партнерами проекту є Дніпропетровська обласна рада та Дніпропетровська облдержадміністрація. Захід завершив серію тренінгів, в яких взяли участь представники бізнесу, держслужбовці та депутати місцевих рад.

Першим привітав учасників тренінгу генеральний консул генерального консульства Німеччини в м. Донецьк Вольфґанґ Мьоссінґер. Він підкреслив важливість того, що в рамках програми співпрацюють громадськість і бізнес, та побажав учасникам плідної праці на шляху розвитку зеленої економіки в Україні і Дніпропетровській області.

IMG_0454

Олексій Ангурець, координатор проекту та голова ГО “Зелений світ – Друзі Землі” підкреслив важливість створення основи для подальшого руху вперед у зеленій модернізації підприємств області. На його думку, Україна має всі можливості для переходу до нового технологічного укладу, до якого прямує Європа і світ. І лише від нас залежить, чи буде цей перехід успішно здійснено.

16707208_1017064041770432_1339618214662390257_o

Також з вітальним словом від Дніпропетровської обласної ради виступив депутат Дніпропетровської обласної ради Павло Хазан. Він ознайомив учасників тренінгу з програмними документами у сфері екології, прийнятими на рівні області, і закликав долучатися до взаємодії з обласною радою по всім необхідним питанням.

У своїй доповіді Павло Хазан розповів про стан і перспективи розвитку альтернативних джерел енергії в Дніпропетровській області. Він зазначив, що людство спостерігає великі техногенні катастрофи (аварії на Чорнобильській АЕС та Фукусімі) і це спонукає видобувати енергію іншими шляхами – з відновлюваних джерел і без нанесення шкоди довкіллю. Завдяки зеленому тарифу і кредитуванню встановлення відновлюваних джерел енергії є економічно доцільним і має великі перспективи.

IMG_0466

Олександр Скакальський, менеджер систем управління навколишнім середовищем, аудитор систем управління навколишнім середовищем розповів про базові принципи зеленої економіки та презентував аналіз опитування, проведеного на початку проекту серед представників підприємств щодо проблем розвитку зеленої економіки. Максим Стець, головний технолог компанії ГТМ-ЛТД навів конкретний приклад існуючих в Дніпропетровській області технологій утилізації відходів. Руслан Стрілець, директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адмніністрації розповів учасникам тренінгу про взаємодію бізнесу і влади. Він підкреслив, що така взаємодія можлива лише за участі і контролю з боку громадськості, адже без цієї складової така взаємодія є корупцією. Сергій Кучерявенко, віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати презентував один з основних інструментів впровадження зелених рішень для бізнесу – комітет провайдерів зелених послуг, створений на базі торгово-промислової палати за підтримки GIZ. До складу комітету входять експерти, які надають послуги аудиту підприємств, розробки програм енергоефективності, консультування по різним аспектам зеленої модернізації.

Захід був достатньо масовим, після кожної доповіді учасники активно задавали питання доповідачам, дискутували один з одним та обмінювалися контактами.

IMG_0468

Громадська екологічна рада зібралася у новому складі

Сьогодні відбулися установчі збори Громадської екологічної ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації. За результатами голосування до нового складу Громадської екологічної ради на 2017-2019 роки увійшли 14 організацій:

– Громадська організація “Верхня Січ”

– Дніпродзержинська громадська екологічна організація “Голос Природи”

– Громадська організація “Екологічна Рада Дніпра”

– Громадська організація “Зелений світ – Друзі Землі”

– Громадська організація “Екоюа”

– Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги

– Громадська організація “Громадська Безпека”

– Громадська спілка “Екологічна Рада Криворіжжя”

– Громадська організація “Молодіжна екологічна ліга Придніпров’я”

– Громадська організація “Патріот 2015”

– Міжрегіональний осередок міжнародної громадської організації “Козацтво Запорізьке” Окремий природо-правозахисний округ

– Громадська організація “Самарське самоврядування”

– Громадська організація “Громадська взаємодія”

– Громадська організація “Еколого-просвітницьке товариство Кіммерія”

16650568_473179923071006_748558850_n

Головою Громадської екологічної ради було обрано Олексія Ангурця, голову ГО “Зелений світ – Друзі Землі”, заступником голови – Юрія Грицана, голову ДОО Всеукраїнської екологічної ліги, секретарем – Вячеслава Горобця, представника МО МГО КЗ Окремий природо-правозахисний округ.

Андрій Плєшаков, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА привітав оновлений склад Громадської ради та побажав усім організаціям плідної співпраці задля збереження навколишнього середовища Дніпропетровської області.

16558990_473179936404338_356457546_n

Після установчих зборів Громадська екологічна рада провела переше засідання, на якому було визначено основні напрямки діяльності ради у 2017-2019 роках. Такими напрямками стали:

– Участь у розробці системних документів (стратегій, програм), їх моніторинг та контроль виконання;

– Контроль використання коштів екологічного фонду;

– Екологічний моніторинг;

– Поводження з відходами;

– Екологічне виховання;

– Контроль законодавчої діяльності;

– Заповідання;

– Зелені зони;

– Електронне управління.

Олексій Ангурець зазначив: “На жаль, рівень розвитку громадянського суспільства не є задовільним. Однією з основних причин цього є неспроможність людей сідати за один стіл і домовлятися між собою. Через це знижується рівень сприйняття населенням громадських активістів. Кожен має свій власний досвід і напрямок роботи, але ми будемо діяти справді ефективно лише тоді, коли зможемо домовитися, розробити спільну позицію. Сподіваюся, що новим складом ми збережемо згуртованість, якої досягла Громадська екологічна рада за два роки роботи.”

16521796_473179886404343_1280819020_n 16507421_473179933071005_1630145068_n