Енріке Пеньялоса про Київ

Лише за 3 роки на посаді мера Боґоти Енріке Пеньялоса перетворив столицю Колумбії на урбаністичний рай. Завдяки йому у місті закладено безліч парків, збудовано сотні кілометрів пішохідних та велосипедних доріжок, а громадський транспорт курсує по окремих дорожніх смугах. Всі ці ефективні нововведення зробили Боґоту одним з найкомфортніших міст для мешканців, а Енріке Пеньялосу — визнаним фахівцем з містобудівного розвитку.

22 березня на запрошення КМДА відомий урбаніст дав публічну лекцію у Будинку Архітектора, в якій він поділився своєю практичною філософією містобудування. Між тим Енріке розповів, що думає про Київ та дав кілька порад, як змінити столицю на краще.

За словами Енріке Пеньялоси,

1. Київ — чудове місто.

2. Найбільшою проблемою Києва є машини на тротуарах. За 50 років їх не буде точно, проте саме від вас залежить, чи станеться це швидше.

3. У Києві невелика щільність населення. Проте багато людей намагається виїхати з міста: воно стає незручним. Що менша щільність населення, то дорожчий транспорт. Щільність населення потрібно збільшувати, але це можна зробити і без висотних будівель.

4. Як краще очистити тротуари вулиць від машин? Не треба всі вулиці прибирати відразу, достатньо почати з кількох. Треба не тільки прибирати машини з тротуарів, але й перебудовувати ці тротуари так, аби вони були красиві, і всім захотілося таких тротуарів у себе в районі.

5. Коли я спілкувався з одним київським чиновником на рахунок відокремлених дорожніх смуг для громадського транспорту, він мені сказав: «Для цього треба приймати спеціальний закон …». Але ж за законом заборонено паркуватися на тротуарах! Мер не повинен проводити такі рішення через парламент чи міську владу, потрібно просто діяти. Якщо діяти помалу і поступово, трошки кнута, трошки пряника, ми змінимо архітектуру, людям сподобається і вони це полюблять.

6. Я не можу вам сказати, скільки мостів вам треба будувати. Це політичне рішення. Але ви можете бути певні, що, неважливо, скільки мостів ви збудуєте, ви не зможете вирішити проблеми заторів при перетині річок. Проте міста, де є річки, вимагають кращої транспортної системи. Проблему можна розглядати як можливість.

7. Я переконаний, що люди, котрі розробляють генеральний план Києва, прекрасні, проте цей план можна змінювати і коригувати. Вам пощастило, бо в основному багато хто у світі згоден з тими аргументами, котрі я наводжу, і разом ви зможете поміняти генеральний план міста на краще.

8. Переконаний, що треба будувати мости тільки для громадського транспорту або ж тільки для пішоходів.

9. Раджу громадським організаціям не тільки щось критикувати, але і висувати свої пропозиції і проекти. У Нью-Йорку, наприклад, найважливіші зміни були ініційовані громадськими організаціями. Якщо хочете щось змінити — об’єднуйтеся. Повірте, політикам не байдужі сто людей, котрі щось вимагають. Часом політики нічого не роблять, бо почуваються самотніми.

10. В Києві можна зробити автобусну лінію з Троєщини до центру з виділеною смугою для громадського транспорту.

11. У місті багато площі займають паркінги, їх можна перетворити на парки.

Текст – Ольга Сняданко, platfor.ma

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *