Невдала реінкарнація: відкликаний законопроект про вольєрне полювання

zsfoe

Дніпропетровська обласна організація «Зелений світ» разом з провідними екологами всієї України домоглася відкликання одіозного законопроекту про вольєрне полювання. Він був поданий народними депутатами Артуром Палатним та Василем Яніцьким наприкінці січня 2015 року і у значній частині копіював законопроект регіонала Нестора Шуфрича.

– У листопаді 2013 року екологічна громадськість та опозиційні сили провалили законопроект Нестора Шуфрича під час голосування у Верховній Раді. І ось знову під час страшних подій на Сході Україні відбулася реінкарнація старих ідей, – говорить директор Дніпропетровської обласної організації «Зелений світ» Олексій Ангурець. – Наша організація, а також Всеукраїнська Екологічна Ліга (ВЕЛ) та низка інших екологічних спілок, що входять до громадської екологічної раді при Дніпропетровській ОДА одразу ж забили тривогу. Ми звернулися до Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з проханням зробити все, аби цей законопроект не був ухвалений народними депутатами. Справа в тому, що вольєрне полювання – це фактично розстріл тварин з різних видів зброї, в тому числі й безшумної (арбалети, луки), в обмеженому просторі, де у них немає жодного шансу на порятунок. Такий підхід до мисливської справи не можна назвати цивілізованим та європейським.

У законопроекті не визначено, що таке вольєр, яку площу він може мати. Зате запропоновано збільшити строк оренди мисливських угідь з 15 до 25 років, хоча у цивілізованих країнах він зазвичай не перевищує 5 років. А також пропонується скасувати заборону на відстріл тварин у певні пори року. До того ж місцеві мешканці були б позбавлені права входити у розташовані поруч ліси, збирати там ягоди та відпочивати.

Жорстка позиція екологів дала свої позитивні результати. Дніпропетровська обласна організація «Зелений світ» отримала офіційну відповідь від голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Миколи Томенка, що одіозний законопроект №1687 відкликано депутатами, котрі його розробляли. Тож вольєрному полюванню в Україні знову поставили заслін.

Відповідь М. Томенка можна прочитати тут: https://drive.google.com/file/d/0BwV8RpPUSxUUNENsWWZ3Wk5sLUk/view?usp=sharing

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *