Біобезпека

Кампанія з біобезпеки та контролю біотехнологій

Зелений світ/Друзі Землі України (ЗС) проводить широку національну кампанію, направлену на забезпечення практичного застосування виключно перевірених безпечних біотехнологій (особливо генетичної інженерії) і жорсткий контроль якості харчової та сільськогосподарські продукції, яка виробляється на базі цих технологій. ЗС є членом міжнародної федерації Друзі Землі та бере участь в Європейській і Міжнародній ГЗО Кампанії (все що стосується Генетично Змінених Організмів).

У рамках кампанії, ми працюємо за такими основними напрямками:

Законодавча діяльність. Участь у розробці законодавства з біобезпеки. Консультування законодавчої та виконавчої владі різних рівнів.

00244Інформування. Підготовка та публікації популярних і наукових матеріалів (листівки, статті, брошури, презентації і т. ін.) з питань біобезпеки та ГМО. Проведення прес-конференцій, брифінгів, зустрічей із засобами масової інформації та участь у телевізійних програмах з метою роз’яснення поточної ситуації в аспекті біобезпеки. Популяризація Кампанії з біобезпеки та вільного від ГЗО стилю життя серед молоді.

Діяльність інформаційного центру. Збір та висвітлення новин щодо змін мирової ситуації з питань ГЗО. Оновлення електронної бази даних з питань ГЗО та розповсюдження інформації через електронні розсилки і веб-сайти. Консультації з провідними вченими з питань біотехнологій, генетики, цитології та молекулярної біології та оприлюднення їх позиції.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПідтримка альтернативних сучасній біотехнології методів. Популяризація сталого сільського господарства та органічного виробництва харчової продукції серед національних виробників. Підтримка громадського руху споживачів за здорову та безпечну харчову продукцію.

Співробітництво з національними виробниками. Громадська підтримка виробників які орієнтуються на виробництво здорової для людини та екологічно дружньої продукції. Консультації з біологічних, законодавчих та економічних аспектів поширення ГЗО та питань біобезпеки.

Серед найбільш успішних проектів проведених ЗС були:

– регіональний проект ”ГЗО: інформаційна та законодавча діяльність” (2001) за підтримки ІСАР Єднання та C.S. Mott foundation;

– національний проект „Досьє на ГЗО в Україні” (2002-2003) за підтримки Global Greengrants Fund;

– велика акція у місті Дніпропетровськ в рамках кампанії Друзів Землі Європи “Удар у відповідь. ВТО – геть від нашого столу!” (2004). Метою цієї широковідомої кампанії є збирання звернень громадян до ВТО з вимогою закрити справу щодо позову США проти перестороги Євросоюзу відносно Генетично Модифікованої продукції.

P3160048Експерти ЗС також приймали участь у таких важливих міжнародних процесах, пов’язаних із питаннями біобезпеки, як доопрацювання та впровадження Конвенції з Біологічного Різноманіття, Картахенського Протоколу, Орхуської Конвенції та інших міжнародних угод.

Протягом останніх 5 років ЗС видав 3 брошури, більш ніж 25 статей, і взяв участь у 6 телевізійних програмах. Учасники кампанії брали участь у більш ніж 20 національних та регіональних круглих столах і конференціях, які були присвячені проблемам ГМО та біобезпеки.

ЗС запрошує до співробітництва всіх небайдужих до здоров’я майбутніх поколінь та благополуччя довкілля.

Координатор кампанії – Олексій Ангурець.

2014-02-06_23-14-01_185

Новини за темою “Біобезпека”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *