Архів категорії: Слайдер

Керівники 25 національних організацій мережі “Друзі Землі” вимагають зупинити розвідку та видобуток сланцевої нафти і газу в Ірландії

Керівники національних організацій міжнародної мережі «Друзі Землі» з 25 країн 11 травня приєдналися до акції протесту проти розвідки і видобутку сланцевого газу і нафти поблизу Белфаста, призупинивши свою Генеральну Асамблею, що проходить в Карлінфорде (Ірландія).

Напередодні бурова установка була доставлена ​​до місця буріння у питного водосховища в лісі Вудборн, незважаючи на постійні пікети та протести активістів по всьому шляху проходження бурового обладнання.

zsfoe_Ireland5

Місцеві активісти, що виступають проти сланцевого видобутку, подають до суду, щоб заборонити компанії буріння. Місце запланованого буріння розташоване дуже близько до водойми, яка забезпечує питною водою тисячі будинків.

Директор Друзів Землі Європи, Магда Стоцкевич, прокоментувала:

Совість не дозволила нам сидіти в Карлінгфорді і обговорювати, як побудувати майбутнє без викопного палива, в той час, як поблизу від нас нафтогазова компанія зневажає інтереси громадськості в гонитві за останніми краплями нафти і газу. Виступити разом в знак солідарності з місцевими жителями Вудберна, які борються, щоб захистити свою воду, ліс і наш загальний клімат, просто необхідно!

Місцева компанія NI Water надала ділянку в лісі Вудберн компанії Infrastrata в оренду на 50 років для буріння. Вважається, що це перший випадок в історії, коли компанія комунального водопостачання здала в оренду землю для видобутку викопного палива на водозбірній території, що охороняється.

Бурова установка опинилася на місці, незважаючи на те, що правомірність початку буріння в даний час оскаржується в судах за позовом місцевого мешканця. Місцеві мешканці подають новий позов до суду для отримання судової заборони проведення робот з розвідки та буріння.

zsfoe_Ireland3

Голова міжнародної мережі Друзі Землі, Ягода Мюнік, сказала:

Друзі Землі – це найбільша в світі мережа місцевих громадських організацій. Ми діємо разом з громадами на передньому краї кліматичної кризи більш ніж в 75 країнах – і з тими, хто працює з наслідками кліматичних змін, і тими, хто бореться з причинами. Я рада стати пліч-о-пліч з місцевим співтовариством в Вудберні. Ми просто не можемо дозволити, щоб починався новий видобуток викопного палива.

Останні наукові дані показують, що ми повинні залишити 80% відомих запасів викопного палива в землі, якщо хочемо мати шанс досягти цілей Паризької кліматичної угоди. Два водосховища водозбору Вудберн є територіями особливого наукового інтересу, вони потребують особливо дбайливого збереження. У березні цього року голлівудський актор Марк Руффало звернувся з цього приводу до влади Північної Ірландії.

Олексій Ангурець, виконавчий директор Друзів Землі України, прокоментував:

Знищувати природу та забруднювати воду, починачи розробку нового родовища газу в той час, коли ера викопного палива закінчується, це злочин перед усім людством.

Павло Хазан, керівник кампанії з енергетики та сталого розвитку Друзів Землі України, сказав:

Участь у таких акціях дуже важлива, щоб показати міжнародну солідарність для вирішення найважливіших екологічних проблем. Ми наполягаємо на дотриманні прав людини та екологічних прав громадян. Участь громадськості в прийнятті рішень – невід’ємна частина демократичної системи будь-якої держави.

Керівники Друзів Землі з Лондона, Дубліна, Единбурга, Кардіффа і Белфаста погодили нову мету загальної кампанії, щоб покласти кінець прибережному видобутку викопного палива у Великобританії та Ірландії до 2020 року. Досягнення цієї мети буде включати в себе кінець кар’єрного видобутку вугілля в Великобританії, припинення спалювання торфу для виробництва електроенергії в Ірландії і заборону на сланцевий видобуток на цих островах.

Щорічна Генеральна Асамблея Друзів Землі Європи відбувається в Карлінгфорді з 9 по 12 травня – вперше в Ірландії.

Більше інформації на сайті місцевої групи: http://www.stopthedrillcampaign.com/

zsfoe_Ireland2

zsfoe_Ireland4

Зелений світ, GIZ та облрада підписали меморандум по сприянню зеленій економіці

Сьогодні у приміщенні Дніпропетровської облради відбулося урочисте підписання меморандуму про порозуміння між Програмою сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Дніпропетровською обласною радою, Дніпропетровською торгово-промисловою палатою України, Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та Дніпропетровською обласною екологічною асоціацією “Зелений Світ / Друзі Землі України”.

Меморандум передбачає створення комітету з питань зеленої економіки та реалізації стратегії розвитку Дніпропетровської області. В рамках своєї діяльності комітет має підтримувати постійну співпрацю та координувати дії усіх зацікавлених сторін (місцевої влади, державних та приватних підприємств, громадськості, міжнародних експертів) щодо переведення економіки на екологічно дружню основу. Німецькі партнери готові надати необхідну підтримку та досвід переходу до зеленої економіки, допомогти визначити існуючі перешкоди такого переходу, а також впроваджувати конкретні міні-проекти.

Директор програми зеленої економіки Дагмар Ецер зазначила, що Дніпропетровська область була обрана для впровадження пілотного проекту, оскільки саме тут була присутня відкритість до ідей зеленої модернізації економіки та бажання практичного впровадження цих ідей у життя. Також вона додала, що GIZ зі свого боку очікує від цієї співпраці конкретних позитивних результатів і після підписання меморандуму серйозна робота тільки розпочнеться.

Олексій Ангурець, директор ДОЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України” наголосив, що головним результатом програми має стати спроможність місцевої влади та бізнесу самостійно знаходити інструменти та впроваджувати конкретні проекти щодо зеленої модернізації. Також одним із результатів має бути  створення необхідної нормативно-правової бази для зеленої модернізації Дніпропетровської області.

Повний текст меморандуму: GIZ_Letter_of_intent

zsfoe_GIZ_1

zsfoe_GIZ_2

zsfoe_GIZ_3

zsfoe_GIZ_4

zsfoe_GIZ_5

zsfoe_GIZ_6

Appeal of Zelenyi Svit / Friends of the Earth Ukraine concerning the situation in our country

The events of the recent days clearly show the brutal violence by Ukrainian Authorities against the Constitution of Ukraine and international laws. The cruel and bloody fight of police against peaceful protesters in Kyiv and other Ukrainian cities, neglecting public opinion, unwilling to take the responsibility for the state economic and political crisis, and total failure in foreign affairs means, that such Authorities (President and Government) have no more right to represent the people of Ukraine.

We demand the Parliament opposition parties to keep the demands generated by the Public Assembly: the resignation of the President and the Government.

We appeal to the deputies of all levels, to the officials, judges, to the heads of the Ministry of Internal Affairs and the Armed Forces of Ukraine to support the people’s will and never perform the criminal orders of the Authorities.

We appeal to the Ukrainian citizens with the demand to keep calm and continue requiring the compliance with their Constitutional rights in a peaceful way.

We recall that according to the Constitution of Ukraine the bearer of the sovereignty and the only source of the authority in Ukraine are the citizens. The people exercise the power directly or through the public authorities. No one in our state can assume the state power.

 

 These days Ukraine has another chance to return to building the European state on the principles of justice and the rule of law. We aim to have such a state, where the civil society really controls and influences all the branches of power, participates in the decision making and have equal and free access to justice and to information. Читати далі Appeal of Zelenyi Svit / Friends of the Earth Ukraine concerning the situation in our country