Архів категорії: Сталий розвиток

Друзі Землі Європи прийняли стратегію на найближчі 5-10 років

Зелений Світ з 1994 року представляє Україну в міжнародній організації Друзі Землі Європи (Friends of the Earth Europe), бере участь та організує різні міжнародні проекти разом з Друзями Землі з різних країн.

На останньому з’їзді Друзів Землі Європи, що відбувся в         м. Баня-Лука, Боснія і Герцеговина було прийнято стратегію організації на наступні 5-10 років.

Стратегія була прийнята на основі 4 основних цілей Друзів Землі Європи:

  1. Основна робота Друзів Землі Європи з питань екологічної справедливості – протистояти помилкам, забезпечити реальні рішення
  2. Сприяння Друзів Землі Європи у більш ґрунтовну соціальну справедливість, громадянське суспільство та демократію – вирішувати проблеми спільно, побудувати владу людей
  3. Внутрішні зміни Друзів Землі Європи, зміцнення потенціалу та солідарність – сильніші разом у солідарності
  4. Внесок Друзів Землі Європи в створення об’єднань та рухів – побудова діяльності та мобілізація для зміни системи

 

  1. Основна робота Друзів Землі Європи з питань екологічної справедливості – протистояти помилкам, забезпечити реальні рішення

Ця ціль фокусується на зменшенню використання горючих корисних копалин та іншої брудної енергії, біорізноманіттю, агроекології та зменшення надмірного використання природних ресурсів.

 

  1. Сприяння Друзів Землі Європи у більш ґрунтовну соціальну справедливість, громадянське суспільство та демократію – вирішувати проблеми спільно, побудувати владу людей

Сприяння побудові свідомого та розумного суспільства, відстоювання прав та свобод людей

 

  1. Внутрішні зміни Друзів Землі Європи, зміцнення потенціалу та солідарність – сильніші разом у солідарності

Якісна співпраця організацій Друзів Землі з різних країн включаючи молодь, якісна співпраця кожної організації на національному рівні, побудова зручної комунікації організацій Друзів Землі з різних країн між собою.

 

  1. Внесок Друзів Землі Європи в створення об’єднань та рухів – побудова діяльності та мобілізація для зміни системи

Перейняття досвіду груп різних країн та співпраця з локальними групами в різних країнах, містах, селах і селищах.

 

Дніпроазот призупинив роботу

В прямому ефірі 51 каналу Олексій Ангурець розповів про рідкий хлор та необхідність очищення води.

Підприємство “Дніпроазот”, який є монополістом у виробництві рідкого хлору, що використовують водоканали для знезараження питної води, попередило, що припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору. Рідкий хлор необхідний для знезараження води від різних шкідливих бактерій, проте є і багато інших варіантів очищення води, які не використовують в Україні. Замість рідкого хлору можна використовувати озонування води для первинної дезинфекції, оборобку ультрафіолетом, яка практично не утворює побічних продуктів та іонізацію.

23 жовтня 2000 року ЄС прийняли Директиву про встановлення рамок діяльності Співтовариства у сфері водної політики (надалі ВРД). Підписання Угоди про асоціацію між Україною, Європейським Союзом та його державами-членами, що відбулося 2014 р., зобов’язує Україну запроваджувати європейські стандарти у різних сферах суспільного життя, включаючи сферу управління водними ресурсами, їхньої охорони вод та боротьби із забрудненням вод. Особливість ВРД полягає у тому, що вона закріплює райони річкових басейнів, визначені не відповідно до адміністративних чи політичних кордонів, а згідно з межами річкового басейну як природного гідрографічного цілісного об’єкту.

У Європі чи не найкращі показники щодо очищення питної води мають Німеччина та Франція, в процесі очищення хлор там майже не застосовується. На очисних станціях вода збагачується киснем, що дозволяє абсорбувати з неї залізо та марганець, потім вода проходить через фільтри з піску, а 94% відпрацьованої води проходить очистку згідно з найвищими вимогами Директив ЄС. Наприклад, у Франції 75% водопостачання та 50% каналізації перебувають у приватній власності. Держава лише встановлює стандарти якості води та контролює їх. Вода обробляється озоном, проходить через піщані та вугільні фільтри. А для збереження водопровідної системи застосовується ортофосфатна кислота, яка покриває плівкою труби зсередини.

Більшість річок та озер Європи не мають тестів якості води

Більшість річок та озер Європи не мають тестів якості води – звіт

Лише 40% обстежених водних шляхів були в хорошому екологічному стані – Англія один з найгірших правопорушників

За величезним новим звітом переважна більшість річок, озер і лиманів Європи не відповідають мінімальним екологічним стандартам деградації та забруднення середовища проживання.

Тільки 40% поверхневих водних об’єктів, опитаних Європейським агентством з охорони навколишнього середовища (ЕАОС), виявилися в гарному екологічному стані, незважаючи на закони ЄС та протоколи про біорізноманіття.

Англія була однією з найгірших виконавців, які вийшли з доповіді “Наша вода”, яка вивчала 130 000 водних шляхів.

Європейський комісар ЄС з питань навколишнього середовища Кармену Велья зазначив, що з 2010 року спостерігається незначне поліпшення якості прісної води. “Але ще багато чого потрібно зробити, перш ніж всі озера, річки, прибережні води та підземні водні об’єкти матимуть хороший статус”, – додав він. “Усунення забруднення сільським господарством, промисловістю та домашніми господарствами вимагає спільних зусиль всіх водокористувачів по всій Європі”.

Шотландія різко перевершила Англію у запасному фонді чистої води, яка охоплює період 2010-15 років, за стандартами води, подібними більшій частині Скандинавії.

Точні порівняння важкі, оскільки в Європі різняться різниця у методології звітування, однак якість води в Англії була в нижній частині європейського столу, і після останньої оцінки в 2010 році погіршилася.

Пітер Крістенсен, провідний автор звіту, сказав Гардієві, що більша щільність населення, більш інтенсивна сільськогосподарська практика та кращий моніторинг водних шляхів сприяли цьому.

“Англія порівнянна з країнами Центральної Європи, де висока частка водних об’єктів не може досягти хорошого статусу”, – сказав він. “Ситуація набагато краща в Шотландії, де лише 45% сайтів не змогли [виконати мінімальні стандарти]”.

“Для Англії було б доцільно продовжувати приймати законодавчі акти, подібні до базової директиви про воду після Brexit”, – додав він.
Директива спрямована на захист здоров’я людей, водопостачання, екосистеми та біорізноманіття, і мала намір зобов’язати країни ЄС досягти доброго екологічного статусу своїх водних шляхів до 2015 року.

Але вони не мають, і їх нездатність це загрожує цілям біологічного різноманіття на 2020 рік, вважає Андреас Баумулер, керівник природокористування WWF Europe.

“Цей звіт показує, що нам недалеко від зупинки втрати біорізноманіття до 2020 року”, – сказав він. “Це ще один симптом того, що ми пропустимо цілі, поставлені главами держав. Законодавство існує у формі Водної Рамкової Директиви ЄС, але політичної волі явно бракує, щоб вона працювала на місцях “.

Дослідження ЄЕЗ виявило розрив між хімічним забрудненням наземних та поверхневих водних об’єктів. Три чверті зразків підземних вод були хорошої якості; 62% річок, лиманів і озер не було.

Забруднення ртуттю було однією з найпоширеніших проблем, пов’язаних з надмірним використанням пестицидів, неадекватними установками по очищенню відходів та забрудненнями дощів, що сприяло досягненню результатів.

Ханс Брюнінкк, виконавчий директор EEA, сказав: “Ми повинні активізувати зусилля, щоб наші води були настільки ж чисті та стійкі, як вони повинні бути – на це залежить наше власне добробут та здоров’я наших життєво важливих водних і морських екосистем”.

За матеріалами

https://www.theguardian.com/environment/2018/jul/03/most-of-europes-rivers-and-lakes-fail-water-quality-tests-report