Архів категорії: Сталий розвиток

Британія демонструє намір співпрацювати з Україною в довгу, – Олексій Ангурець

Усі ініціатив Великої Британії підтверджують думку, що королівство налаштоване на тривалу допомогу для України. Про це 8 липня повідомив лідер ГО «Зелений світ – Друзі Землі» Олексій Ангурець на пресконференції, у пресцентрі «Відкритий». Він разом із засновницею HELIOS strategia Ольгою Мічелот розповів про презентацію проєкту «Стійкість критичної енергії для України».

Нагадаємо, 2 травня у Києві презентували 13 проєктів і «Стійкість критичної енергії для України» один із них. У події взяли участь: міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон, міністр енергетики України Герман Галущенко, посол Великої Британії в Україні Мартін Гаріс. Ця зустріч стала стартовим майданчиком для подальшої співпраці у енергетичній галузі між Україною та Великою Британією.

 – Презентація пройшла в доволі неформально. На ній представляли проєкти і розповідали про них. Але головна частина – це неформальне спілкування. Тобто, це – майданчик для того, щоб зустрілися партнери з різних проєктів. Хтось познайомився, хтось зустрів старих знайомих, а хтось оновив зв’язки, – розповів Олексій Ангурець.  

На презентації Девід Камерон підтвердив позицію Великої Британії щодо тривалого  партнерства з Україною. 

– Усі останні заходи та ініціативи Британії показують намір до співпраці, як то кажуть, в довгу. Це не просто вирішення «тут і зараз» локальних проблем, а вибудовування стратегії партнерства. Велика Британія, хоч і не є частиною європейського співтовариства, але є доволі важливим і значним партнером для України. І у військовій площині в тому числі, – констатував Олексій Ангурець.

– Нам дуже сподобалось, як нас приймали і ми розуміємо, що зможемо зробити більше проєктів разом, – поділилася враженнями Ольга Мічелот.

 

На поверхні Дніпра можуть плавати мертві бички та тюлька

Цвітіння синьо-зелених водоростей та майже сорокаградусна спека можуть спричинити загибель риби в Дніпрі. У першу чергу, йдеться про бичків та тюльку. Про це 2 липня повідомив на прес-конференції, у прес-центрі «Відкритий» проректор з наукової роботи ДНУ імені Олеся Гончара Олег Маренков.

– Іде прогрів поверхневих шарів води, вже з’являються полоси масових скупчень синьо-зелених водоростей, які почнуть далі розмножуватися і збільшувати свою чисельність. Може бути дефіцит кисню в поверхневому та в придонному шарах води. Причина – підвищення температури та масовий розвиток водоростей. Це може вплинути на загибель гідробіонтів (організмів, що живуть у воді, – ред.), – розповів Олег Маренков.

За словами науковця, першими під ризик масового мору потрапляють бички та тюлька.

– Тюлька плаває поверхнею, а бички по – дну. Вони першими будуть вражені дефіцитом кисню і підвищеною температурою згори , – пояснив Олег Маренков.

Водночас загрози життю людей, розвиток синьо-зелених водоростей не несе. Натомість, за словами Олега Маренкова, учасники купального сезону можуть отримати на поверхні тіла алергічну реакцію.

Сподіваюся, наші прогнози не здійсняться, але очікуємо, що, скоріш за все, на поверхні Дніпра плаватиме мертва риба, – додав науковець.

Має бути національна програма з оздоровлення води у Дніпрі, – Олексій Ангурець

Якість поверхневих вод у річках є однією з найгостріших проблем навколишнього середовища в Україні та Дніпропетровщині. Про це 2 липня, на прес-конференції, у прес-центрі «Відкритий» повідомив лідер ГО «Зелений світ – Друзі Землі» Олексій Ангурець

– Під час війни і після нашої Перемоги якість поверхневих вод може тільки погіршитися. З одного боку, зменшується об’єктивний контроль за станом довкілля, і війна приносить додатковий вплив через пряме та опосередковане забруднення. Можливі катастрофи промислових об’єктів із викидами і скидами у воду. Саме тому, річці Дніпро має бути присвячена окрема загальнонаціональна програма. Колись така діяла, але завершилася без особливого успіху. Також Україна потребує регіональних програм оздоровлення малих річок. Вони є джерелом живлення як Дніпра, так і взагалі нормального екологічного стану Дніпропетровщини, – переконаний Олексій Ангурець.

За словами лідера ГО «Зелений світ – Друзі Землі», Україна загалом та Дніпропетровщина зокрема зіткнулися з негативними кліматичними змінами.

– Ми бачимо, що у нас спекотне літо, а взимку – доволі висока температура. Змінюється кліматичний режим території, і це призведе до додаткових проблем довкілля і водоймів, в тому числі. Бо змінюється режим повені, природного промивання, температури та існування гідробіонтів. Усе це впливає і на споживання питної води. Весь комплекс змін стосується природи в цілому, і людини також. Якщо ми залишимо всі і проблеми поза увагою, ситуація тільки погіршиться, – розповів Олексій Ангурець.

На думку лідера «Зелений світ – Друзі Землі», питання якості поверхневих вод мусить стати проблемою довкілля №1 і для України, і для Дніпропетровщини.