Архів категорії: Сталий розвиток

Світлина від Центр екологічного моніторингу.

На діаграмі результати розрахунку Індексу якості повітря (AQI) за жовтень 2019 р. за даними станції, розташованої за адресою: м. Дніпро, вул. Батумська, 20а. Індекс дозволяє співвідносити стан повітря із впливом на здоров’я мешканців. Розшифруємо те, що ви бачите на рисунку.
Добрий (139 годин) – мінімальний вплив.
Помірний (390 годин) – може викликати незначний дискомфорт при дихання у чутливих людей.
Нездоровий для чутливих груп (128 годин) – може спричинити дискомфорт при диханні у людей із захворюваннями легенів, таких як астма, а також у людей з серцевими захворюваннями, дітей і літніх людей.
Нездоровий (87 годин) – може викликати дискомфорт при диханні за тривалого впливу, а також дискомфорт у людей із захворюваннями серця.
В планах автоматизація розрахунку Індексу. Ця можливість буде реалізована в наступній версії програмного комплексу системи. Ми розвиваємося, слідкуйте за новинами!

СМІТТЄВІ ОСТРОВИ І СТІЧНІ ВОДИ: ЯКІ ЕКОЛОГІЧНІ ЗАГРОЗИ ПІДСТЕРІГАЮТЬ ЧОРНЕ МОРЕ

Острови сміття плавають не тільки в Тихому океані, але й у Чорному морі. Експерти вже фіксують невеликі острови з різного сміття в центральних зонах Чорного моря. Читати далі СМІТТЄВІ ОСТРОВИ І СТІЧНІ ВОДИ: ЯКІ ЕКОЛОГІЧНІ ЗАГРОЗИ ПІДСТЕРІГАЮТЬ ЧОРНЕ МОРЕ

ЕКОЛОГІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ ТА ЕКОЛОГІЧНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ

Одним з пріоритетних завдань збалансованого розвитку України є запровадження нових принципів та ефективних заходів, спрямованих на інтеграцію екологічної складової в усі галузі економіки. Йдеться про необхідність зменшення обсягів природних ресурсів, які витрачають на виготовлення кожної одиниці продукції, зниження кількості забруднюючих речовин, відходів, утворення яких пов’язане з виробництвом одиниці продукції кожного із секторів (галузей) господарства та економіки загалом. Врахування екологічної складової в економіці, тобто екологізація економіки, є основним індикатором національної конкурентоспроможності і гармонізації природокористування. Читати далі ЕКОЛОГІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ ТА ЕКОЛОГІЧНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ