Всі записи автора Yuriy Lozovenko

Cтатья А. Г. Викторова о создании ГМ-растений / An Article of A. G. Viktorov about GM-plants creation

zsfoe

Мы получили от  Александра Викторова из ИПЭиЭ РАН (ученик академика Гилярова) только что вышедшую статью в “Физиологии растений”, где он ставит, и не без основания, вопрос о целесообразности создания ГМ- растений и манипуляций с геномом. Работа уже получила широкий отклик среди ученых и общественности в целом. Вплоть до того, что первыми начали присылать запросы на неё сторонники ГМО, поскольку издательство Шпрингер разместило статью со ссылкой на своём портале. Европейцы в большой заинтересованности. И потом были изложены интересные сведения, уличающие во лжи биотехнологические компании и созданные ими Ассоциации, касательно сельскохозяйственных площадей, занятых в Европе под ГМО и мире вообще.

Было бы хорошо, если мы все вместе распространили по цепочкам его публикацию среди нашего внутреннего (на русском) и зарубежного (английский) сообщества для ознакомления.

Полностью статью можно прочитать здесь:

https://drive.google.com/file/d/0BwV8RpPUSxUUZUN6M2owV1ByTU95YlY0RkJxN1B3QzZYTjB3/view?usp=sharing

 

We have received from Alexander Viktorov, the IPEiE of RAS scientist (a disciple of Academician Gilyarov), a recently published article in “Plant Physiology” periodical, where he reasonably questions the appropriateness of establishing GM-plants and manipulation on genome. The work has already received attention among scholars and the general public. To the extent that the first to send requests for spreading it out were supporters of GMOs as publisher Springer posted an article with reference to its portal. Europeans have got great interest in article. And then an interesting information was told: incriminating lies to biotech companies and the Associations created by them regarding agricultural land occupied by GMOs in Europe and the world in general.

It would be nice if we all spread his publication to our internal and foreign community for review.

The full article can be read here:

https://drive.google.com/file/d/0BwV8RpPUSxUUaWl1cXhBWFU5WmwteXNXbGhwZnVVYVZTQ1Rr/view?usp=sharing

Про обласний бюджет і видатки на екоголію…

zsfoe

Олексій Ангурець, ДОЕА “Зелений світ” / Друзі Землі України:

Друзі!

Звертаю Вашу увагу до ситуації з розподілом коштів обласного бюджету в частині охорони навколишнього середовища.

Ключові пропозиції надані департаментом екології ОДА відкинуті. Пропонується закласти лише приблизно 24 млн. грн. на протипаводкові заходи та захист від підтоплення. Ні коштів на обласну екологічну програму на наступні 10 років, ні коштів на реальний моніторинг стану довкілля не буде.

До того ж всі кошти по класифікації охорона та раціональне використання ресурсів підуть департаменту ЖКГ. А це понад 200 млн.

Я вбачаю в цьому реакцію на ситуацію коли громадськість контролює діяльність екологічного департаменту, та почала перевірки використання коштів екологічного бюджету департаментом ЖКГ.

В ситуації коли стало неможливо непрозоро та безконтрольно використати кошти які проходять через екологічний департамент є спроба просто не дати коштів. Зауважу, що наповнення саме екологічним податком обласного бюджету минулого року склав понад 80 млн. грн.

Ми знов будемо в ситуації, коли кошти призначені на відшкодування негативного впливу забруднювачами будуть йти на будь які цілі окрім покращення екологічної ситуації

Детальніше з бюджетними пропозиціями можна ознайомитися тут: http://oblrada.dp.ua/official-records/projects/pro_byudjet

Зокрема ті цифри, про які я писав надані в додатку 7 (в кінці документу):
https://drive.google.com/file/d/0BwV8RpPUSxUUR3J1cXVBZm5iUEk/view?usp=sharing

У бюджеті Києва 2015 мають бути кошти на велоінфраструктуру

У бюджеті Києва 2015 необхідно врахувати кошти на велосипедну інфраструктуру. Про це заявили в громадській організації “Асоціація велосипедистів Києва”.

Розвиток велоруху зменшує кількість шкідливих викидів та заторів на дорогах, оптимізує час поїздок, поліпшує здоров’я мешканців, зменшує кількість ДТП за участі велосипедистів та пішоходів, і загалом робить вищою якість життя у місті.

“Кожна витрачена на розвиток велоруху гривня окупиться. Щороку мешканець ЄС заощаджує 400 євро за рахунок того, що його країна розвиває велосипедний рух. Така економія стане видимою у Києві через п’ять-десять років розвитку велоінфраструктури, але у перший же рік стануть помітними покращення здоров’я тих, хто обере велосипед, та переваги за рахунок оптимізації часу проїзду”, – каже Ірина Бондаренко з Асоціації велосипедистів Києва.

Запланований до будівництва у 2015 році веломаршрут Троєщина-Європейська площа довжиною 15 км дозволить виїжджати у центр щонайменше 1500 мешканцям за одну годину – без очікувань у транспорті та з користю для здоров’я.

Це альтернатива 25 маршруткам.

Зважаючи на очікуване подорожчання громадського транспорту, мешканцю Троєщини доведеться витрачати на транспорт більше 3000 грн на рік.

Орієнтовний час подорожі велосипедом від кінотеатру “Флоренція” до Європейської площі – 35-40 хвилин.

Також це можливість для більшої кількості людей відпочивати у парках на островах Дніпра з велосипедом, а не з приватним автомобілем, що дозволить зекономити на пальному та покращити якість повітря у рекреаційних зонах.

Наступними у плані 2015 року є веломаршрути Солом’янка-центр (8 км) та Виноградар-центр (13 км).

“Частка бюджету розвитку Києва у 2015 на велосипедну інфраструктуру складає 1,5%, це 15 млн. грн. Для порівняння, видатки на автомобільні дороги – 21%, причому найбільше грошей, 130 млн, іде на підтримку недобудованого Подільського мосту та на Поштову площу. Зважаючи на користь для міста від розвитку велосипедної інфраструктури, я наполягатиму на необхідності включення цих грошей до бюджету Києва”, – заявила Ксенія Семенова з Асоціації велосипедистів Києва, що наразі призначена Радницею міського голови з розвитку велотранспорту.

Видатки на транспорт (у тис.грн.) 338272,7
Капіт вклад Ремонт Усього
Департамент будівництва 129389,8 0 129389,8
Київавтодор 70000 11000 81000
Київдорсервіс 4479 1500 5979
Усього на авто: 203868,8 12500 216368,8
Київпастранс 38779,4 26324,5 65103,9
Київметрополітен 41800 41800
Усього на ГТ: 80579,4 26324,5 106903,9
Вело 15000 15000
Усього на вело: 15000   15000
Увесь інший бюджет розвитку     821133
З нього на реставрацію ліфтів у Київраді 13200
З нього на реставрацію приміщень у КМДА 19900

Джерело: Проект Програми соціально-економічного розвитку Києва на 2015

Нагадаємо, у 2014 році велоактивісти Асоціації велосипедистів Києва за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) спільно з німецькими експертами з Дрезденського інституту VCDB розробили Міську цільову програму з розвитку велоінфраструктури, та передали її до Київської міської державної адміністрації з проханням затвердити.

У листопаді відбулося громадське обговорення програми, наразі триває процес підготовки для затвердження у міській раді.

У проекті Програми соціально-економічного розвитку заплановано виділити 15 млн. грн. на розвиток велоінфраструктури. Розпорядником коштів призначено КП “Житлоінвестбуд-УКБ” Департаменту будівництва та житлового забезпечення.

Попередня програма з облаштування велосипедних шляхів завершилася у 2012 році, і не була виконана навіть на 10%.

Довідково:

205 млрд. євро на рік заощаджують країни Євросоюзу завдяки розвитку велосипедної інфраструктури. З них 114 млрд. євро – це гроші, заощаджені за рахунок зменшення смертності та хвороб мешканців. Ще 24 млрд. економії завдяки зменшенню заторів.

Джерело: Дослідження Європейської федерації велосипедистів, 2013