Сталий екологічний розвиток як концепт гармонічного дизайну та сучасних технологій в побуті

Сталий екологічний розвиток як концепт гармонічного дизайну та сучасних технологій в побуті

Сер 4, 2015

Значна частина населення України розглядає явище “екологія” як особливий інструмент впливу на людий. Дуже часто це приймає образ заборонної організації, яка постійно встановлює рамки та обмеження як підприємців, так і простих людей. Навіть діти стають жертвами ряду правил:

– НЕ викидай!
– НЕ витрачай воду!
– ВИМИКАЙ світло!

Таким чином у кількох поколінь поспіль формується враження, що екологія – це ще один дозвільний чи, навіть, каральний підрозділ силовиків.
Іншим викривлення суті “екології” є уявлення її як обтяжливої, незручної, невигідної надбудови до повсякденного життя. Ця складна, на перший погляд, словесна структура приймає чітких обрисів під час описання енергозберігаючих технологій у сучасному інформпросторі:

–  Якщо це сонячна панель – то вона незграбно виступає на даху, виділяється за кольором чи займає «дорогоцінну землю сільськогосподарського призначення».

– Вітряки нагадують споруди стім-панку, гудуть і генерують вібрації низьких частот.

– Сміттєпереробні та сортувальні станції обов’язково оточені таким же сміттям, генерують сморід та є дуже збитковими.

Усі ці явища є, на жаль, наслідком відсутності системної стратегії екологічного розвитку на рівні держави. Часто виникає враження, що у високопосадовців  відсутнє глобальне бачення взаємозв’язків між соціальним, економічним та екологічними аспектами розвитку людства. Ці поняття чудово пов’язані в концепції сталого розвитку. Обізнаним екологам ці терміни можуть видатися само собою зрозумілими, та переважна більшість людей бачить їх вперше.  Рекомендую ознайомитися.

Сучасне бачення принципів сталого розвитку включає в себе гармонічне і естетично грамотне вбудовування новітніх технологій у  речі нашого повсякденного побуту. Коли сонячні панелі будуть не грізно нависати над металочерепицею, а сама черепиця та інші енергозберігаючі технології будуть виступати у ролі будівельних матеріалів. І такі матеріали вже доступні в Україні!  Приклад можете побачити на фото:

черепица-солн.панель

А пристрій на зразок Smart Palm (сонячні панелі, що накопичують електроенергію, 4 місця для зарядки ноутбуків, смартфонів та безкоштовний wi-fi) взагалі може стати символом міста чи навіть країни.

smart palms

Такі розробки зацікавлюють населення та підготовлюють людей до розуміння, що екологічні продукти – це естетично, цікаво, вигідно і перспективно. Їх не соромно впроваджувати у себе  в будинку, в місті, престижно навчати дітей основам сталого розвитку.

Даний матеріал є особистою думкою автора, яка може не співпадати із баченнями видання.

Використані матеріали infoabad.com та tvoemisto.tv

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *