Керівники 25 національних організацій мережі “Друзі Землі” вимагають зупинити розвідку та видобуток сланцевої нафти і газу в Ірландії

Керівники національних організацій міжнародної мережі «Друзі Землі» з 25 країн 11 травня приєдналися до акції протесту проти розвідки і видобутку сланцевого газу і нафти поблизу Белфаста, призупинивши свою Генеральну Асамблею, що проходить в Карлінфорде (Ірландія).

Напередодні бурова установка була доставлена ​​до місця буріння у питного водосховища в лісі Вудборн, незважаючи на постійні пікети та протести активістів по всьому шляху проходження бурового обладнання.

zsfoe_Ireland5

Місцеві активісти, що виступають проти сланцевого видобутку, подають до суду, щоб заборонити компанії буріння. Місце запланованого буріння розташоване дуже близько до водойми, яка забезпечує питною водою тисячі будинків.

Директор Друзів Землі Європи, Магда Стоцкевич, прокоментувала:

Совість не дозволила нам сидіти в Карлінгфорді і обговорювати, як побудувати майбутнє без викопного палива, в той час, як поблизу від нас нафтогазова компанія зневажає інтереси громадськості в гонитві за останніми краплями нафти і газу. Виступити разом в знак солідарності з місцевими жителями Вудберна, які борються, щоб захистити свою воду, ліс і наш загальний клімат, просто необхідно!

Місцева компанія NI Water надала ділянку в лісі Вудберн компанії Infrastrata в оренду на 50 років для буріння. Вважається, що це перший випадок в історії, коли компанія комунального водопостачання здала в оренду землю для видобутку викопного палива на водозбірній території, що охороняється.

Бурова установка опинилася на місці, незважаючи на те, що правомірність початку буріння в даний час оскаржується в судах за позовом місцевого мешканця. Місцеві мешканці подають новий позов до суду для отримання судової заборони проведення робот з розвідки та буріння.

zsfoe_Ireland3

Голова міжнародної мережі Друзі Землі, Ягода Мюнік, сказала:

Друзі Землі – це найбільша в світі мережа місцевих громадських організацій. Ми діємо разом з громадами на передньому краї кліматичної кризи більш ніж в 75 країнах – і з тими, хто працює з наслідками кліматичних змін, і тими, хто бореться з причинами. Я рада стати пліч-о-пліч з місцевим співтовариством в Вудберні. Ми просто не можемо дозволити, щоб починався новий видобуток викопного палива.

Останні наукові дані показують, що ми повинні залишити 80% відомих запасів викопного палива в землі, якщо хочемо мати шанс досягти цілей Паризької кліматичної угоди. Два водосховища водозбору Вудберн є територіями особливого наукового інтересу, вони потребують особливо дбайливого збереження. У березні цього року голлівудський актор Марк Руффало звернувся з цього приводу до влади Північної Ірландії.

Олексій Ангурець, виконавчий директор Друзів Землі України, прокоментував:

Знищувати природу та забруднювати воду, починачи розробку нового родовища газу в той час, коли ера викопного палива закінчується, це злочин перед усім людством.

Павло Хазан, керівник кампанії з енергетики та сталого розвитку Друзів Землі України, сказав:

Участь у таких акціях дуже важлива, щоб показати міжнародну солідарність для вирішення найважливіших екологічних проблем. Ми наполягаємо на дотриманні прав людини та екологічних прав громадян. Участь громадськості в прийнятті рішень – невід’ємна частина демократичної системи будь-якої держави.

Керівники Друзів Землі з Лондона, Дубліна, Единбурга, Кардіффа і Белфаста погодили нову мету загальної кампанії, щоб покласти кінець прибережному видобутку викопного палива у Великобританії та Ірландії до 2020 року. Досягнення цієї мети буде включати в себе кінець кар’єрного видобутку вугілля в Великобританії, припинення спалювання торфу для виробництва електроенергії в Ірландії і заборону на сланцевий видобуток на цих островах.

Щорічна Генеральна Асамблея Друзів Землі Європи відбувається в Карлінгфорді з 9 по 12 травня – вперше в Ірландії.

Більше інформації на сайті місцевої групи: http://www.stopthedrillcampaign.com/

zsfoe_Ireland2

zsfoe_Ireland4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *