Друзі Землі Європи закликають до заборони гліфосату напередодні фінального голосування

Пряма заборона гліфосату зробить європейське сільське господарство екологічно чистим і публічно прийнятним, кажуть Друзі Землі Європи напередодні можливого остаточного голосування за його повторний дозвіл [1].

Європейське сільське господарство в даний час в значній мірі залежить від гліфосату – гербіциду широкого спектру дії «вбити всіх». Його заборона допоможе фермерам припинити використання токсичних хімічних речовин при виробництві безпечних продуктів харчування і знизити шкоду навколишньому середовищу. Обидва процеси мають велику суспільну підтримку [2,3].

Адріан Бебб, керівник кампанії з продовольства та сільського господарства Друзів Землі Європи сказав:

«Поля, вулиці і парки по всій Європі в даний час забруднюються цим ризикованим гербіцидом і настав час заборонити його. Розпилювати гліфосат на нашій сільській місцевості і громадськму просторі в той час, як чіткі питання безпеки залишаються невирішеними – нерозсудливо.

Ця хімічна речовина не тільки несе ризики для здоров’я населення, а й знищує харчові мережі, необхідні для комах і птахів, завдаючи величезну шкоду нашій природі. Заборона гліфосату може стати величезною можливістю для європейського сільського господарства стати безпечніше та екологічніше, як того вимагає громадськість.»

***

ПРИМІТКИ

[1] Під час зустрічі 18-19 травня держави-члени ЄС будуть голосувати за те, щоб відновити дозвіл на використання гербіциду на дев’ять років. І Франція, і Німеччина швидше за все утримаються від голосування, створюючи «подвійну більшість» і роблячи повторне ліцензування  малоймовірним.

[2] Гліфосат на теперішній час ліцензовано для широкого використання в навколишньому середовищі для боротьби з бур’янами на обприскуваних продовольчих культурах безпосередньо перед збиранням врожаю, щоб нібито прискорити сушку зерна. Дослідження і загальна практика показують, що інші методи боротьби з бур’янами, такі як обертові зернові культури, обробка і кращий вибір сортів сільськогосподарських культур, також працюють без додаткових витрат з боку фермерів.

Нещодавнє дослідження показало, що більше половини громадян ЄС «дотримуються думки, що «забезпечення сільськогосподарською продукцією високої якості, здоровою та безпечною», повинно стати одним із головних завдань для ЄС».  Europeans, Agriculture and the CAP, Special Eurobarometer 440, January 2016

[3] Серйозні питання залишаються щодо впливу гліфосату на здоров’я після того, як в березні 2015 року Міжнародне агентство ВООЗ з вивчення раку (IARC) класифікувало гліфосат як «ймовірно канцерогенний для людини».

Спільна нарада ФАО / ВООЗ по залишкам пестицидів на цьому тижні заявила, що гліфосат залишається безпечним, якщо допустимі кількості гербіциду не перевищено, але до сих пір не підкріпила цю заяву дослідженнями впливу постійної низької дози гербіциду, якій піддаються більшість громадян. Незалежність цього комітету також під питанням.

Залишки гліфосату зустрічаються в багатьох продуктах харчування і напоях, включаючи хліб і пиво. У 2013 році Друзі Землі Європи знайшли сліди гліфосату в сечі людей з 18 країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *