Дніпропетровщина проведе зелену модернізацію економіки

15 червня 2016 року у конференц-залі Дніпропетровської Торгово-Промислової Палати  (вул. Шевченка, 4) пройшла практична конференція за підсумками реалізації демонстраційного компоненту проекту «Програма сприяння зеленій модернізації української економіки».

Проект реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, GmbH) спільно з Дніпропетровською Торгово-Промисловою Палатою і Центром ресурсоефективного та чистого виробництва (м. Київ).

13467528_1345866085430849_2111457510_o

 

Зліва направо: Ігор Шилович  – директор КМІГОР “Центр ресурсоефективного та чистого виробництва”, Олена Базир – регіональний координатор GIZ, Матіас Кох – постійний заступник Генерального Консула Республіки Німеччини в Донецьку, Сергій Кучерявенко – віце-президент Дніпропетровської ТПП.
 

Нагадуємо, що цей захід є першою частиною довгострокової програми, основні положення якої зафіксовані в меморандумі про порозуміння між Програмою сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Дніпропетровською обласною радою, Дніпропетровською торгово-промисловою палатою України, Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та Дніпропетровською обласною екологічною асоціацією “Зелений Світ / Друзі Землі України”.

13441564_889669981143685_1355606544_o

Україна проходить переломний момент. Стара індустріальна модель націлена на потреби ВПК, яка була сформована в радянські часи остаточно відмирає. Впровадження ідей зеленої економіки не тільки допоможе вийти Україні з кризи, а й дасть нам шанси стати однією з передових країн світу. Щоб це стало реальністю потрібно перш за все змінити світогляд і брати на озброєння найсучасніші наукові та технологічні розробки.

                 – наголосив Олексій Ангурець, директор ДОЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України”.

Дніпропетровська область стала пілотним регіоном з впровадження «Програми сприяння зеленої модернізації української економіки». Програма розрахована на 3 роки і фінансується Урядом Німеччини. Бюджет Програми становить 5 млн. євро.

В рамках реалізації Програми з листопада 2015 року у Дніпропетровську було проведено пошук та відбір підприємств для участі у демонстраційних проектах з впровадження практики ресурсоефективного та чистого виробництва.

Участь у демонстраційних проектах для підприємств передбачала змогу отримати:

–      комплексну інженерну й технологічну оцінку виробничих процесів на підприємстві з метою розробки технічних рекомендацій щодо підвищення ефективності використання виробничих ресурсів з урахуванням можливостей підприємства (шляхи зменшення виробничих витрат; скорочення споживання енергії, матеріалів і води на одиницю продукції; зменшення кількості відходів шляхом оптимізації конструкції та дизайну виробів; збільшення частки використання відходів у виробничому процесі тощо);

–      технічну консультацію й експертний супровід під час реалізації заходів щодо скорочення енерго- та ресурсоспоживання;

–      рекомендації щодо взаємодії із національними та міжнародними фінансовими установами для отримання фінансування розроблених проектів

Важливою складовою демонстраційного компоненту стало навчання фахівців підприємств-учасників сучасним методикам і практикам ресурсоефективного та більш чистого виробництва (РЕЧВ). Організацію та проведення тренінгового курсу за методикою ЮНІДО забезпечив Центр ресурсоефективного та більш чистого виробництва. Навчання проводили експерти з РЕЧВ із міжнародною сертифікацією.

Програма, розроблена Центром РЕЧВ, включала 2 етапи:

1)    підготовка експертів з впровадження практики РЕЧВ на семінарах та практичних заняттях;

2)    здійснення підготовленими експертами комплексних технічних обстежень підприємств, що були залучені до участі у Програмі.

Участь у демонстраційному компоненті Програми взяли п’ять підприємств:

ТОВ «АТП 11231»

ТОВ «Спецтехоснастка»

ТОВ «ТМ ВЕЛТЕК»

ПАТ «Дніпропетровський меблевий комбінат» МПФ «Прем’єр»

Слухачі тренінгового курсу спільно з експертами Центру РЕЧВ здійснили попередню оцінку потенціалу ресурсоефективності підприємств-учасників, і на основі отриманих даних розробили технічні опції (рекомендації) щодо підвищення ресурсоефективності. Зокрема були запропоновані технічні опції щодо:

–    повторного використання води для технічних потреб та скорочення споживання електроенергії і твердого палива на опаленні;

–    скорочення електроенергії та матеріалів;

–    зниження енергоспоживання ТПА, утеплення стін фасадів будівель, компенсації реактивної потужності, заміна ламп освітлення, ремонт та утеплення теплопроводів тепломагістралі, зменшення відходів металу;

–    ефективного використання сировини;

–    зниження рівня несиметрії напруги електричної мережі на підприємствах, зниження температури конденсаторів у компенсуючих установках, покращення ізоляції технологічного обладнання.

Впровадження згаданих опцій дозволить підприємствам заощадити загалом близько 2,2 млн. грн.

На конференції за участю представників промисловості, малого і середнього бізнесу, фінансових установ, учасників та експертів міжнародних проектів GIZ, UNIDO також обговорюються технічні та фінансові аспекти реалізації сучасних підходів до зеленої модернізації промисловості, зниження ресурсо- та енергоємності виробництва без скорочення його фактичних обсягів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *