Довге перебування в місцях із забрудненим повітрям погано впливає на когнітивні здібності

Довге перебування в місцях із забрудненим повітрям погано впливає на когнітивні здібності, йдеться в спільному дослідженні вчених з Китаю і США.

На думку авторів дослідження, негативний вплив забруднення атмосфери на когнітивні здібності зростає з віком і особливо стосується чоловіків зрілого віку і людей з невисоким рівнем освіти.

В ході експерименту вчених із США та Китаю, близько 20 тисяч жителів Китаю протягом чотирьох років регулярно виконували контрольні роботи з математики та мов.

Результати цього експерименту можуть стосуватися більшості населення планети, впевнені вчені, адже 80% населення земної кулі живе в місцях з небезпечно високим рівнем забруднення повітря.

В основі дослідження лежали виміри рівня діоксиду сірки та азоту і мікрочастинок розміром менше ніж 10 мікронів. Їх проводили в місцях, де мешкали учасники експерименту. Якою мірою кожен з цих трьох забруднювачів відповідальний за порушення когнітивних здібностей, вчені поки не встановили.

Рівні чадного газу, озону та більших частинок в повітрі в розрахунок не бралися.

За статистикою ВООЗ, через хвороби, викликані забрудненням повітря, щороку в світі передчасно помирають близько семи мільйонів осіб.

“У нас є свідчення того, що вплив забруднення на показники мовних тестів стає більш помітним з віком, особливо для чоловіків та для менш освічених”, – йдеться в дослідженні.

Крім того, через забруднення зростає ризик виникнення дегенеративних хвороб, таких як хвороба Альцгеймера та інші форми деменції, йдеться в дослідженні.

“Довге перебування в забрудненій атмосфері може відкинути людину назад у розвитку на один рік освіти, а це дуже багато”, – говорить один зі співавторів дослідження, Сі Чень, співробітник Єльської школи громадської охорони здоров’я.

Попередні дослідження також підтверджують, що забруднення повітря погано впливає на розумові здібності студентів.

В ході більш раннього дослідження вчені давали людям старше десяти років, обох статей, тести з математики та на впізнавання слів. Експеримент проводили в період з 2010 по 2014 роки.

За матеріалами: https://www.google.com/…/www.bb…/ukrainian/amp/news-45334134

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *