ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗАНЕПОКОЄНА СИТУАЦІЄЮ ІЗ МОНІТОРИНГОМ ТА УПРАВЛІННЯМ ЯКІСТЮ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

10 червня відбулося чергове засідання громадської екологічної ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації, де громадськість регіону відповідно до порядку денного обговорювала питання щодо ситуації із незаконним виловом риби під час нересту на річках Дніпропетровської області та змін у законодавстві про порядок надання водних об’єктів у оренду.

Одне із найбільш обговорюваних питань стосувалося ситуації із моніторингом та управлінням якістю атмосферного повітря. Дане обговорення актуалізовано перебігом першого засідання комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря на території Дніпропетровської області.

Занепокоєння громадськості викликає позиція керівництва Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА, як органу, що відповідає за управління якістю атмосферного повітря, щодо розбудови системи моніторингу атмосферного повітря зокрема та довкілля в цілому. Адже неконструктивна критика та неаргументовані звинувачення щодо роботи КП «Центр екологічного моніторингу» ДОР» є безпідставними.

Департамент екології та природних ресурсів замість того, щоб спільно з фахівцями Центру екологічного моніторингу готувати пропозиції по вдосконаленню законодавства, аналізувати зібрані дані, координувати зусилля всіх суб’єктів моніторингу та працювати в цьому питанні з підприємствами забруднювачами, намагається загальмувати розвиток пілотної регіональної системи моніторингу. В той же час свої завдання та завдання центральних органів влади Департамент перекладає на Центр екологічного моніторингу. Так, розробку та затвердження методик проведення вимірювань за рішенням комісії було рекомендовано зробити саме Центру екологічного моніторингу.

Згідно виступу науковця та радника проєкту «Чисте повітря для України» Максима Сороки загрозливі тенденції згорнути розвиток системи моніторингу довкілля, яка тільки народжується в країні, є і в інших областях. Він наголосив, що моніторинг має бути відкритим та публічним сервісом для громадян.

Згідно рішення громадської ради буде підготовлено звернення до Дніпропетровської обласної ради забезпечити належне фінансування роботи Центру екологічного моніторингу (дефіцит бюджету другий рік складає більше 45 %) та організувати конференцію, на якій широко обговорити шляхи розвитку екологічного моніторингу.

Прикро, що директор Департаменту пані Понікарова не знайшла часу долучитися до засідання та вислухати позицію громадськості по важливим для області питанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *