Китай вважають одним із найбільших забруднювачів у світі
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) каже, що в 2012 році від хвороб, пов’язаних із забрудненням довкілля, померло 7 млн людей.
Результати досліджень організації показують зв’язок між забрудненим повітрям та хворобами серця, респіраторними та раковими захворюваннями.
ВООЗ каже, що кожна восьма смерть на планеті пов’язана із забрудненням навколишнього середовища, яке таким чином стало “найбільшою загрозою здоров’ю людини на планеті”.
Згідно із результатами досліджень, близько 6 млн смертей констатували в Південно-Східній Азії і західній частині Тихого океану.
ВООЗ заявляє, що близько 3,3 млн людей померло в результаті захворювань, пов’язаних із забрудненням повітря всередині приміщень, і 2,6 млн – в результаті захворювань, пов’язаних із забрудненням атмосферного повітря. Більшість смертей сталася в країнах цих регіонів, які мають низький і середній рівні доходів.
“Вплив та загроза забруднення довкілля є значно більшими та серйознішими, ніж ми раніше думали та розуміли, особливо на серцеві захворювання та інсульти”, – каже представник організації доктор Марія Нейра.
“Останні докази свідчать про те, що нам усім необхідно спільно працювати над очищенням повітря, яким ми дихаємо”, – каже вона.
Надійні дані
Якщо вдасться знизити рівень забруднення повітря, це може врятувати мільйони життів, каже ВООЗ.
“Бідні жінки та діти платять високу ціну за забруднене повітря всередині приміщень, оскільки вони проводять більше часу вдома, вдихаючи дим і кіптяву від вугільних кухонних плит, що протікають”, – наголосила представник ВООЗ Флавія Бустрео.
Смерті, пов’язані із зовнішнім забрудненням:
- 40% – серцево-судинні захворювання;
- 40% – інсульти;
- 11% – хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ);
- 6% – рак легенів;
- 3% – гострі інфекції нижніх дихальних шляхів у дітей.
Смерті, пов’язані із забрудненим повітрям всередині приміщень:
- 34% – інсульти;
- 26% – серцево-судинні захворювання;
- 22% – ХОЗЛ;
- 12% – гострі інфекції нижніх дихальних шляхів у дітей;
- 6% – рак легенів.
Професор Бірмінгемського університету з екологічної та респіраторної медицини Джон Айрес каже, що до цих результатів треба поставитись дуже серйозно.
“Оцінки впливу забруднення атмосферного повітря є надійними і настільки точними, наскільки можливо на даному етапі”, – каже він.
Ці результати отримані за допомогою супутникових даних, наземного моніторингу, спостережень за розповсюдженням забруднення в повітрі та даних про забруднення парниковими викидами.
Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/health/2014/03/140325_pollution_death_ak.shtml