Існує багато способів швидко розбити велосмугу. Найпростіший – намалювати захисну смугу скраю проїжджої частини. Та чи такий спосіб завжди ефективний? Є інший варіант – велосмуги з невисокими захисними елементами, що фізично відділяють потік велосипедистів та автомобілістів. Називається такий спосіб «армаділло».
Техніка проста, але має численні переваги. По-перше, завдяки цьому способу створюється велосипедна смуга на окремій дорозі, що є значно краще, аніж така, що просто намальована обабіч дороги і нагадує більше узбіччя, ніж спеціальну доріжку для велосипедистів.
По-друге, у той час як водії усвідомлюють, що не слід наїжджати на «армаділли» і швидко помітять, коли це таки зроблять, вони також не стикаються із неприємністю їзди поруч із такими високими розділяючими знаками, як конуси або стовпи. Велосипедисти заслуговують на фізичні розділяючі засоби на дорогах, але вони не повинні бути завжди високими і неприємними для водіїв.
По-третє, ці розділювачі зроблені із 100% переробного полівінил-хлориду (вид пластику – прим. пер.). Матеріал, що підлягає повній переробці – це саме те, що треба і виробники заслуговують на деяку підтримку.
І ще один плюс «армаділл» полягає в тому, що їх дуже легко і швидко встановлювати. Це зменшує кошти та полегшує втілення тестових проектів, які можуть допомогти швидкій появі нових відокремлених велосипедних смуг.
«Армаділли» прикручуються до землі і розташовуються таким чином, що велосипедисти можуть за потреби заїхати або виїхати із велосипедної смуги будь-яким чином, – пише блогер cyclehoop. – Армаділли, які встановлюються швидше і дешевше, аніж інші засоби, протягом останніх 7 років уже були успішно встановлені у багатьох містах Європи і Північної Америки».
За матеріалами www.treehugger.com
Переклад: Всеволод Мазуренко, для АВК.