ВОЛОНТЕРИ ЕКОЛОГИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ДБАЮТЬ ПРО ВЕСНЯНИЙ ЛІС

image005

Орільсько-Дніпровський заповідник ландшафтна перлина Дніпропетровщини. Тут й по-сьогодні збереглися рідкі види флори та фауни, солідні лісові масиви, котрі часто розкидані вздовж берегів великих та малих водойм.

В останні роки тутешнім працівникам заповідника активно допомагають волонтери екологи. Особливо цінна така підтримка на весні, коли природа прокидається після зимового сну. Так на початку квітня до Орільсько – Дніпровського заповідника відправився волонтерський десант, який організувала  Громадська  екологічна  рада  при Дніпропетровській  ОДА. Головна мета допомоги не байдужих до рідного краю людей – забезпечити необхідною кількістю шпаківень і синичників територію Дніпровсько-Орільського  заповідника. Адже присутність цих птахів в лісі запорука здоров’я і гарного самопочуття всієї екосистеми.

image006

– Ми стараємося не просто поширити  волонтерський екологічний рух в нашій  області, а й наповнити його справді дієвим, а головне професійним змістом, – пояснює завдання своєї  громадської організації голова Громадської екологічної ради Олексій Ангурець.

Варто так само зазначити що подібні десанти волонтерів – екологів мають ще не аби яке виховне значення для молоді області. Так, наприклад, цього разу до  майстрування помешкань для птахів були залучені учні дніпропетровського професійно-технічного училища  № 18. В учбовому закладі побував один з «патріархів» дніпропетровських волонтерів – екологів Володимир Ткачук. Під його керівництвом юні любителі лісу зробили десятки «хаток» для шпаків і синичок. Між іншим, разом з дорослими вони потім їх і вивісили в Орільсько – Дніпровському заповіднику.

– Я певен що юнак, котрий , бодай, змайстрував одну шпаківню чи синичник своїми руками вже зовсім по іншому буде ставитися до навколишнього довкілля, – розповідає добродій Володимир. –  Він  і сам не буде руйнувати природу й стане в її  обороні від варварів.

Що ж охорона лісу , як підказує життя, справа не лише суто матеріального характеру , а й значний духовний чинник. Про це так само ніколи не слід забувати.

Прес-служба ДОУЛМГ

На фото: заступник директора дніпропетровського ПТУ № 18 Ганна Луценко разом зі своїми вихованцями на території Орільсько-Дніпровського заповідника; волонтер – еколог Володимир Ткачук задоволений – шпаки і синички матимуть нові домівки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *