У Дніпровсько-Орільському заповіднику науковці знайшли сліди видри річкової

Біологи знайшли відбитки лап видри річкової на теренах Дніпровсько-Орілського заповідника. Їх, а також інші сліди життєдіяльності тварини науковці побачили під час чергової експедиції. Про це повідомляють на сторінці заповідника в соціальній мережі Facebook.

«Серед слідів життєдіяльності видри окрім відбитків лап, можна побачити катальну гірку (фото): взимку жолоб у снігу, влітку – накатана глиниста доріжка, по якій видра часто з’їжджає в воду або просто вниз», – пояснюють на сторінці заповідника.

Яка видра на вигляд? Це – хижак із родини куницевих і достатньо великий звір. Вона важить від 6 до 10 кг. Довжина тіла видри може сягати 1 метр. Тварина веде напівводяний спосіб життя. Її тіло просто створене для плавання: короткі лапи з перетинками, плоска голова та вроджена гнучкість. Хутро у видри дуже густе і має бар’єр до води. Видра вміє будувати собі лігво, яке нагадує гніздо. Її домівка знаходиться у прибережних густих заростях. Коли трапляється повінь, тварина створює собі тимчасову домівку у підмитих коріннях дерев.

Через цінність хутра, видра стала об’єктом для полювання. Щоб захистити тварину, її занесли до Червоної книги України. На теренах Дніпровсько-Орільського заповідника мешкає невелика популяція видр. Саме тому, сліди тварини дуже важливі для науковців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *