Міндовкілля запроваджує стандарти ЄС у сфері контролю якості поверхневих вод

Щоб інтегруватися до Євросоюзу Україна має створити дієву державну систему моніторингу стану довкілля та контролю дотримання природоохоронного законодавства. Такими є європейські стандарти, повідомляють на Telegram-каналі Міністерства довкілля.

Зокрема йдеться про інструментально-лабораторний контроль  підрозділів Держекоінспекції та її територіальних органів.

Що зробила Україна на цьому шляху?

На початку 2024 року були скасовані національні стандарти, які не відповідали європейським та міжнародним нормам. Частину з них замінили європейськими, але не врахували національні умови застосування.

Утім в Україні війна. Щоб якість води можна було контролювати дієвіше, наша держава відновила дію національних стандартів. Вони працюватимуть до 1 травня 2025 року. Це потрібно на час імплементації європейських стандартів. Таке рішення допоможе підтримувати стабільний моніторинг довкілля в умовах воєнного стану, а також спростить процес переходу до європейських норм.

Та оскільки поверхневі води критично забруднені, в тому числі, і через російську агресію, Міндовкілля зробило запит до ОБСЄ. У рамках реалізації проєкту «Екологічний моніторинг наслідків війни проти України та стратегія відновлення» (OSCE Projects in Ukraine) було розроблено 18 національних стандартів для України. Усі вони стосуються забезпечення контролю якості поверхневих вод за європейськими нормами.

Перші проєкти  стандартів узгоджені з європейською термінологією. Перелік вже є на сайті Міністерства довкілля.

Утім євроінтеграція передбачає значно ширший пакет вимог. Україна мусить затвердити  ще понад 600 стандартів і модернізації лабораторного обладнання.

Для того, щоб отримати електронні версії національних стандартів, можна написати листа до Технічного комітету ТК 82 «Охорона довкілля». Ось адреса – tc82.environmental@gmail.com.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *