Олексій Ангурець про підрив Тернівської дамби: «Ситуація потребує додаткового моніторингу, який зараз практично неможливий»

Російські військові вчинили 11 листопада черговий злочин. Окупанти вкотре обстріляли місто Курахове у Покровському районі Донеччини та підірвали Тернівську дамбу Курахівського водосховища. Оцінити пошкодження наразі неможливо. На заваді стоять постійні обстріли.

Пошкодження Тернівської дамби  прокоментував лідер ГО «Зелений світ – Друзі Землі» Олексій Ангурець.

«Окупанти продовжують вести війну без правил. Черговим злочином стало пошкодження греблі так званої Курахівської дамби. Дамба створена з метою формування Курахівського водосховища. Саме ж водосховище було потрібно для охолодження однойменної теплової станції. ТЕС вже припинила своє існування через війну. Тепер і водосховище втрачає воду через підрив греблі.

Загалом ситуація потребує додаткового моніторингу, який зараз практично неможливий через військові дії поряд із зоною катастрофи. Але вже можна говорити про ризик підтоплення навколишніх населених пунктів. У разі значного пошкодження, або знищення греблі, вся територія зазнає впливу зміниться гідрологічний режим водосховища та річки Вовчої. Це, в свою чергу, буде мати вплив на природний стан території», зазначив Олексій Ангурець.

Що відомо про злочин?

Спочатку інформація про обстріл дамби почала з’являтися на українських та російських Telegram-каналах. Окупанти писали про руйнування греблі біля села Старі Терни. Саме на цьому напрямку відбувається наступ російських військ.

Факт про пошкодження дамби підтвердив Суспільному Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун.

«Нам відомо, що йде вода по селах, що розташовані біля Тернівської дамби. Характер пошкодження, критичність підтвердити не можемо. Огляд дамби не можемо здійснити через постійні обстріли станом на зараз», зазначив він.

За словами Романа Падуна, вода йде до населених пунктів Великоновосілківської громади.

«Ми маємо по інших населених пунктах Великоновосілківської громади, що там йде вода так як, якщо шлюзи відкриваються. То ми констатуємо те, що дамба, ймовірно, пошкоджена», — уточнив Роман Падун.

Пізніше начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін у Facebook підтвердив, що гребля Курахівського водосховища підірвана. Це зробили військові країни-агресорки.

«Росіяни пошкодили греблю Курахівського водосховища. Цей удар потенційно несе загрозу жителям населених пунктів на річці Вовчій — як на Донеччині, так і на Дніпропетровщині», — пише Вадим Філашкін.

А ось, що про черговий злочин росіян говорять українські військові.

«Дороги залишаються придатними до використання, але з певними нюансами, переміщення бронетехніки по ґрунтових дорогах навколо цих населених пунктів звісно ж обмежено»,— повідомив у Telegram молодший сержант, командир відділення 24 ОШБ «Айдар» Станіслав Бунятов із позивним «Осман».

Які наслідки можуть бути від підриву Дамби?

Є ризик часткового підтоплення населених пунктів, які розташовані  нижче за річкою Вовча. Йдеться про села: Старі Терни, Улакли, Константинополь, Андріївка, Олексіївка, Богатир, Зелений Кут, Новоукраїнка. Також вода з Тернівського водосховища може прийти до деяких населених пунктів на Дніпропетровщині.

Станом на 17:30 11 листопада, начальник Великоновосілківської селищної військової адміністрації Сергій Ященко повідомив телефоном Суспільне Донбас, що підтоплень приватних будинків немає.

«Моніторимо ситуацію. Найближче вода до сіл Андріївка, Костянтинопіль, Олексіївка», — сказав Сергій Ященко.

Утім із Курахівського водосховища вилилося 15 млн м³ води.  Про це 12 листопада повідомили у Донецькій ОВА.

Довідка про Тернівську дамбу

Курахівське водосховище стоїть на річці Вовчій, яка є лівою притокою річки Самара. Вовча протікає теренами Донеччини та Дніпропетровщини. Також не березі цієї річки знаходиться місто Курахове та одноіменне водосховище. Останнє створили в 30-х роках ХХ століття, щоб охолодити Курахівську ТЕС.

Дамба біля міста Курахове, відділяє Курахівське водосховище від річища річки Вовча. Ця гідротехнічна споруда знаходиться біля села Старі Терни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *