Як вплинула на Чорне море груднева аварія російських танкерів?

Великі плями від нафтопродуктів у морі, мертві дельфіни та брудні птахи. В українському Міндовкіллі розповіли про наслідки аварії двох російських танкерів біля Керченської протоки, яка трапилася 15 грудня.

Чиновники повідомили про результати супутникового моніторингу Sentinel-1, який провели у Науковому центрі екології моря. Дослідники виявили у Чорному морі великі плями з нафтопродуктів площею близько 2 км² поблизу Феодосії та 0,25 км² біля мису Такіль. Також на супутникових знімках видно ймовірні сліди забруднення між Партенітом та Судаком.

5 січня моніторинг підтвердив значне поширення мазуту вздовж південного узбережжя Криму. Поблизу м. Севастополь та м. Кача є мазутні плями довжиною до 15 км. А от загальна площа забрудненої акваторії становила близько 1000 км².

За цей період медіа повідомляли про забруднених птахів у районах Ласпі, Балаклавської бухти, міст Севастополь, Євпаторії, Коктебеля, Алушти та Гурзуфа. Також за інформацією від журналістів, станом на 5 січня загинув 61  дельфін.

Також, забруднення регулярно спостерігалося на кавказькому узбережжі, від мису Панагія до Анапи. У цих районах зафіксовано викиди мазуту, які мають два ймовірних  варіанти походження. Перший – аварія російських танкерів. Другий –  перерозподіл раніше вивільненого мазуту.

У Міндовкіллі повідомляють, що основне забруднення узбережжя та морських вод наразі спричинене перерозподілом мазуту, який потрапив у воду під час аварії, під впливом течій та вітру. Багато мазуту вже досягло південного та південно-західного узбережжя Криму і створило серйозну загрозу для екосистеми регіону.

Для того, щоб слідкувати, куди поширюється забруднення, науковці проводяться регулярний моніторинг супутникових знімків, аналіз отриманих даних та оцінка ситуації за повідомленнями медіа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *