Мешканця Дніпропетровщини цілий робочий тиждень розповідали про відновлювану енергетику

У Дніпрі відбувся тренінг «Основи зеленої енергетики: як працює майбутнє». Навчання тривало 5 днів з 3 – 7 лютого, на базі Дніпровського центру професійно-технічної освіти.

До тренінгу доєдналися викладачі, науковці, студенти, представники територіальних громад та ОСББ.

– Я вирішила прослухати курс, щоб поповнити свої знання. Це дуже актуальна тема на сьогодні, і я б хотіла дізнатися більше про альтернативні відновлювані джерела енергетики, – сказала майстер виробничого навчання Віта Подопригора.

Представники ОСББ вважають, що перехід на зелену енергетику є актуальним в умовах російських обстрілів. Якщо на дахи багатоповерхівок встановити сонячні станції, то попри стабілізаційні відключення, у квартирах горітиме світло.

Наталія Зікрань (ліворуч) зі своєю колежанкою Аліною Кудлай (праворуч)

– Зелена енергетика – це майбутні перспективи нашого будинку, міста й країни. Дуже хочеться отримати знання у цій сфері. Бо зелена енергетика – це самозабезпечення наших будинків. Споживання стане незалежним та бюджетним, – переконана управителька ОСББ Наталія Зікрань.

Учасники отримали теоретичні знання про законодавчу базу відновлюваної енергетики, дізналися, як працюють геліостанції, відвідали майстерню та спробували власноруч монтувати сонячну панель, а також виконали з психологом вправи на стресостійкість.

– Коли почалася повномасштабна війна, і російський агресор ледь не знищив нашу енергетичну інфраструктуру, дуже важливо її розосередити за регіонами. І це можна дуже успішно реалізувати, якщо використовувати альтернативні джерела. Уряд прийняв багато нормативних та підзаконних актів. Але, на жаль, і населення і керівництво нижньої ланки нашої влади ще не дуже володіють знаннями. Тому, було б добре познайомити їх з законодавством, – розповів Олексанадр Зудіков. Він прочитав учасникам тренінгу курс про правові аспекти роботи в сфері зеленої енергетики.

Олександр Зудіков

Тренінг організовує ГО «Зелений Світ – друзі Землі» в рамках україно-британського проєкту Critical Energy Resilience for Ukraine (CERU), за підтримки компанії Helios Strategia та Дніпровського центру професійно-технічної освіти.

Після закінчення навчання учасники отримали сертифікати.

– Найбільше сподобалося знайомство з обладнанням і практична складова, – поділився враженнями науковець Олександр Пономарьов.

– Мене підкорив практичний досвід. Можна було побачити, як все працює і спробувати монтувати панелі своїми руками, – сказала викладачка Тетяна Макарова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *