Чехи передали новітнє обладнання лабораторії кафедри хімії ДНУ

Лампа для фотохімії, спектрофотометр і біологічний мікроскоп. У лабораторії кафедри хімії ДНУ імені Олеся Гончара з’явилося нове обладнання. Його 19 лютого передала координаторка проєкту «Чисте повітря для України» Марцела Чернохова разом із представниками КП Дніпропетровської обласної ради Центр екологічного моніторингу.

Лабораторія атестована. Тут аналізують водні зразки. Зокрема, питної, підземної та інших типів вод, а також ґрунтові витяжки. Зразки на аналізи надають промислові підприємства з Дніпропетровщини та Запоріжжя. У цій лабораторії працюють фахівці хімічного факультету, а студенти проходять практику.

— Нашій молоді є, де працювати з приладами та проводити аналіз певних зразків. І це — чудово. Ми свої знання передаємо студентам, — констатувала завідувачка лабораторією Наталія Алєксєєва.

Обладнання передали у рамках проєкту «Посилення екологічного моніторингу Дніпропетровської області під час воєнного конфлікту» за сприяння та фінансування Чеської агенції розвитку.

Марцела Чернохова не могла собі уявити, що працюватиме під час війни в Україні. Ба більше, партнери спочатку не мали наміру підтримувати ДНУ. Утім їхню позицію змінили російські військові злочини. В тому числі, і проти довкілля.

— Те, що мені найбільше подобається в міжнародній співпраці, — це синергія, яка виникає під час реалізації проєктів. Зараз маємо новий проєкт для співпраці з університетом. Вірю, що це початок довготривалого партнерства, — вважає Марцела Чернохова.

Експерт ЦЕМ Олексій Ангурець переконаний, що допомога від чехів Дніпропетровському національному університетові – це яскравий приклад вірної співпраці.

— Ми маємо важку війну, важкі часи, коли просто зобов’язані вижити. Але майбутнє без навчання і без науки — це не майбутнє. Тому навіть зараз, ми мусимо думати і закладати основи для відновлення України, — сказав він.

Також Олексій Ангурець зробив акцент на необхідності якісної освіти для молоді. У майбутньому вона також даватиме оцінку шкоди, яку заподіяла українському довкіллю росія.

Ректор ДНУ імені Олея Гончара Сергій Оковитий переконаний, що нове обладнання зробить навчальний процес якіснішим та більш цікавішим для молоді.

Ми вже обговорили можливості для спільних майбутніх ініціатив. Дякуємо нашим чеським партнерам за співпрацю, вона для нас дуже важлива. Надане обладнання розширить можливості кафедри хімії, покращить навчальний процес. Дані, отримані завдяки цій техніці, допоможуть не лише студентам та викладачам у їхніх дослідженнях, а й суспільству загаломадже відкритість науки дає змогу кожному бачити реальну картину як стану довкілля та впливу війни на природу, так і дізнатися більше про аналіз лікарських засобів та якість харчових продуктів тощо, — зазначає Сергій Оковитий.

Біологічний мікроскоп дасть змогу досліджувати водорості з водойм. А от лампа для фотохімії створить умови для фотохімічних реакцій. До неї додається фотокаталізатор, який поглинає від неї енергію, передає цю енергію реагуючим речовинам, і так створюються продукти.

— Хіміки-органіки отримують продукти і шукають для них корисне застосування. Як правило, це – лікарські засоби, барвники, — пояснює Віталій Пальчиков, професор кафедри фізичної, органічної, неорганічної хімії.

А от спектрофотометр дозволяє вимірювати світлопоглинання речовин, що дає змогу з’ясувати їхню концентрацію у розчинах. Мова йде про лікарські препарати, харчові продукти, воду та навіть ґрунти.

Обладнання від чеських партнерів не лише розширює можливості лабораторії кафедри хімії ДНУ імені Олеся Гончара, а й відкриває нові перспективи для студентів і науковців у проведенні досліджень, важливих для збереження довкілля і фіксації російських злочинів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *