Верховна Рада прийняла за основу Закон України «Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами».
Документ підтримали 227 нардепів. Утримались – 33. Не голосували – 45. Про це повідомили у Міндовкіллі.
«Програма як ніколи актуальна і необхідна, адже це вклад в безпеку сьогодення та майбутнього. Крім того, вона є дороговказом для міжнародних партнерів, які готові робити інвестиції в радіаційну безпеку не лише України, а й світу», – зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України.
Ось що буде, якщо це Закон запрацює на практиці.
- Зменшиться вплив радіаційного чинника на безпеку життєдіяльності населення. Бо документ передбачає вирішення комплексних проблем у сфері поводження з радіоактивними відходами.
- Поліпшиться якість захисту здоров’я та життя українців. Насамперед, йдеться про працівників спеціалізованих підприємств.
- Підвищиться захист довкілля від негативного впливу іонізуючого випромінювання.
У програмі є чіткий перелік заходів і завдань, які потрібні для розбудови інфраструктури, яка потрібна для тривалого зберігання та захоронення радіоактивних відходів. Усі вони розраховані на 8 років. Програму виконуватимуть з 2025 по 2032 роки.
«Останні події показали, що держава-агресор вчиняє безпрецедентні злочини – влучання безпілотника в Арку Нового Безпечного Конфайнменту об’єкта «Укриття» – це чергове свідчення того, що нам потрібно об’єднувати зусилля задля збереження радіаційної безпеки», – додала Світлана Гринчук.