Фінляндія допомагає Україні в моніторингу вод та біорізноманіття

Фіни поділилися з українцями досвідом з моніторингу вод. Про це повідомляє Міндовкілля.

У Гельсінкі завітали представники Міндовкілля, Держводагентства, Лабораторії моніторингу вод Північного регіону та Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України відвідали. Вони вивчали досвід фінських колег з моніторингу вод та біорізноманіття.

Українці зустрілися з представниками Міністерства довкілля Фінляндії, тамтешніх Міністерства закордонних справ, Інституту довкілля та його офісу в Йоенсуу, Національного природничого музею, а також українсько-фінського проєкту «Підтримка України в оцінці шкоди довкіллю та розвитку моніторингу якості води та біорізноманіття суші (UFEM)». 

UFEM – про створення підсистем моніторингу вод, біологічного і ландшафтного різноманіття в Україні. На меті – відкриття пересувної лабораторії для таких досліджень. Крім того, проєкт передбачає тренінги для українських фахівців. Вони відбуватимуться з використанням методів дистанційного зондування Землі, підготовлених оцінок стану модельних видів і територій відповідно до вимог законодавства Європейського Союзу.

Українці та фіни обговорили план роботи над проєктом UFEM  на 2025 – 2026 роки.

Учасники відвідали:

⏺Лабораторії Фінського інституту довкілля (SYKE) в Гельсінкі та Йоенсуу. Там вони ознайомилися з усталеними практиками і новітніми підходами відбору проб вод та їх аналізу.

⏺Національний природничий музей (LUOMUS). Там учасники дізналися про систему збору та аналіз даних щодо біорізноманіття і територій Natura 2000 Vanhankaupunginlahti, у місті Гельсінкі.

Під час зустрічі, українці та фіни обговорили розширення співпраці зі збереження та відновлення природи. В тому числі і заповідників, які постраждали внаслідок війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *