Україна посилює співпрацю з Швецією. У Польщі відбулася неформальна зустрічі Міністрів навколишнього середовища та клімату країн-членів ЄС. На ній Світлана Гринчук поспілкувалася з міністеркою з питань клімату та навколишнього середовища Королівства Швеція Роміною Пурмохтарі, повідомляють у Міндовкіллі.
Вони говорили про управління відходами, водними ресурсами та євроінтеграцію України.
Так, Світлана Гринчук подякувала колегам зі Швеції та поспілкувалася про перспективи використання відходів від російської руйнації у процесі відновлення України. Зокрема йшлося про реалізацію пілотних проєктів зі створення сміттєобробної інфраструктури в нашій країні.
«Наразі шведські партнери допомагають громадам у розробці регіональних планів управління відходами, де також буде передбачено створення відповідних об’єктів. Говорили про пошук інвестицій для громад, що зацікавлені у швидкій реалізації реформи», –підсумувала на своїй сторінці на Facebook Світлана Гринчук.
Українська та шведська міністерки поспілкувалися про управління водними ресурсами та водозабезпечення. Наразі у процесі спільний запуск проєкту, який спрямований на Херсонщину. У планах – забезпечити область спеціальними водоочисними установками. Таким чином, населення Херсонщини матиме стабільне водопостачання.
Також шведські колеги активно сприяють євроінтеграції України. Вони взяли участь в імітаційних сесіях у межах підготовки України до двосторонньої зустрічі з Єврокомісією по переговорному розділу 27 як зовнішні експерти.
За словами Роміною Пурмохтарі, шведи в захваті, як Україна запроваджує, попри бойові дії, законодавство ЄС.
«І це результат спільної роботи як українських, так і міжнародних фахівців, які підтримують Україну. Швеція також має значний досвід підтримки країн на шляху до Європейського Союзу, зокрема тісно співпрацювала із Сербією, Північною Македонією, Албанією та Хорватією. Тож зворотний зв’язок та фахові поради є дуже цінними і для України», – повідомляють у Міндовкіллі.
Крім того, українці та шведи говорили про розвиток зеленої енергетики і можливість обміну досвідом. Також вони поспі