Американські фермери збільшили обсяги вирощування ГМ кукурудзи

Арчер-Деніелс-Мідленд (ADM) і Bunge, два найбільших світових постачальника зерна, мають намір збільшити експорт зерна в Китай, однак американські фермери мають власні плани.

gmocorn
Широкомасштабне вирощування ГМ сортів, що не затверджені ключовими країнами-імпортерами, буде знижувати конкурентоспроможність США на ринку зерна і комбікорму.

Через шість місяців після того, як Китай почав відмовлятися від поставок кукурудзи, вирощеної за допомогою генетично модифікованих організмів (ГМО), Bunge заявила, що не прийматиме поставки даного різновиду, розробленого швейцарською компанією Syngenta, повідомляє агентство Bloomberg. ADM планує провести тестування ГМ кукурудзи, і можливо також відмовитися від неї.

Незважаючи на це, фермери незабаром почнуть висадку врожаю цієї весни через його високу прибутковість для ринку США.

Експортери та фермери йдуть у двох різних напрямках щодо ГМ кукурудзи, підкреслюючи новий набір проблем, з якими стикаються міжнародні постачальники сільськогосподарських товарів. Навіть зараз, коли попит продовжує зростати відповідно до росту глобального населення, Китай та інші країни повільніше, ніж США, затверджують нові види сільськогосподарських культур на тлі побоювань з приводу безпеки харчових продуктів і загроз для біорізноманіття від ГМО. Заборони Китаю на деякі види модифікованої кукурудзи погрожують заблокувати мільйони тонн імпорту і тим самим суттєво урізати прибуток міжнародних торгових будинків.

“Це важливе питання для великих північноамериканських постачальників,” каже Ендрю Рассел, аналітик Macquarie Group в Нью-Йорку, який рекомендує купувати акції ADM та Bunge. “Все, що потенційно загрожує зростанню китайського потенціалу є для них серйозним питанням.”

Постачальники змінюють маршрути поставок, спочатку призначених для Китаю, на інші ринки і можуть втратити через це від $30 до $50 за тонну, каже Тім Беррек, який вирощує кукурудзу та сою в Айові і є також колишнім головою Ради по зерну торгової комісії США.

Bunge не купує ГМ сорт зерна у Syngenta, відомий як “Agrisure Viptera” або інший модифікований сорт швейцарської компанії під назвою “Agrisure Duracade”. 21 лютого керівники ADM сказали, що вони не будуть приймати ці сорти, поки ГМО не будуть схвалені у Китаї та інших великих країнах-імпортерах.

Широкомасштабне вирощування ГМ сортів, що не затверджені ключовими країнами-імпортерами, буде знижувати конкурентоспроможність США на ринку зерна і комбікорму.

Кукурудза, що містить Duracade, буде посаджена на площі від 250 000 до 300 000 акрів навесні цього року і зібрана восени, відповідно до Reuters.

Цього року акції ADM в Нью-Йорку впали на 1,9 %, в той час як акції Bunge – на 4,2 %. Syngenta спостерігає зниження на 4,6 % в Цюріху.

Оскільки Китай урізає імпорт ГМО, виробники з США прагнуть підвищити врожайність, щоб протистояти 34-відсотковому зниженню цін на кукурудзу протягом останнього року. Міністерство сільського господарства США прогнозує, що фермерський дохід впаде на 27 % протягом 2014 року – до чотирьох-річного мінімуму.

Тим не менш, це піднімає ще одну проблему для фермерів і постачальників. Якщо різні типи зерна не розділені, то є ризик перехресного забруднення не ГМ культур з культурами, що містять модифіковані організми.

Навіть якщо фермери ретельно відокремлюють зерно, таке забруднення все ще може відбуватися кількома способами, в тому числі випадковим перемішуванням і перехресним запиленням бджолами або вітром.

У кінцевому рахунку, багато фермерів повинні розуміти ці ризики, якщо вони вирощують Viptera та інші штами в надії на збільшення їх прибутковості для американського ринку.

“У той час, як американські фермери шукають уявних вигод від ГМО, вони повинні пам’ятати про те, що торгові партнери нашої країни чи американська громадськість не буде миритися із забрудненням сусідніх органічних і вільних від ГМО полів”, каже Дейв Мерфі, засновник і виконавчий директор “Food Democracy Now!”.

 

За матеріалами EcoWatch

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *