Міжнародна наукова конференція: Збереження біологічного різноманіття

“Збереження біологічного різноманіття природних та аграрних ландшафтів, розбудова заповідних територій” – таку назву має міжнародна науково-практична конференція,що проходить 9-10 жовтня в Дніпропетровському державному аграрно-економічному університеті.

В конференції беруть участь представники профільних факультетів вищих навчальних закладів, органів центральної та обласної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та рухів на підтримку природно-заповідного фонду країни, а також іноземні експерти з Іспанії, Польщі, Алжиру, Італії.

Серед порушених питань конференції – необхідність відновлення порушених гірничими роботами територій та екосистем, роль існуючих та перспектива створюваних і запланованих заповідників і заказників у збереженні природного біорізноманіття, проблеми на шляху створення нових об’єктів ПЗФ, особливості аграрного втручання в біосферу, геологічна складова у формуванні ПЗФ України тощо.

Основна частина конференції розділена на такі секції:

1) “Розширення заповідних територій як необхідний крок до євроінтеграції України”.

2) “Біологічне та ландшафтне різноманіття природних територій та його охорона”.

3) “Екологічно безпечне функціонування агропромислового комплексу”.

Одним з перших виступив Олексій Ангурець, голова Громадської екологічної ради при Дніпропетровській ОДА, з доповіддю щодо проблемних питань створення ПЗФ і збереження біорізноманіття в Дніпропетровській області.

За результатами конференції планується ухвалити 2 проекти резолюцій, що закликають до розробки програм порушених економічною діяльністю екосистем, адаптації законодавства України з питань біорізноманіття до міжнародних і європейських стандартів зокрема, залучення громадськості і кваліфікованих фахівців до питань відновлення, інвентаризації, збереження і розширення ПЗФ України, посилення заходів щодо екологічної просвіти серед громадян і органів влади, та ін.

Зокрема, по Дніпропетровській області пропонується збільшити частку територій ПЗФ до 15% від площі регіону, до яких включити байрачні діброви, ліси, луки, балки та яри, та окремі знакові природно-ландшафтні об’єкти області.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *