Громадські активісти затвердили план робіт на 2016 рік

3 березня представники екологічних організацій Дніпропетровщини зібралися на чергове засідання громадської екологічної ради при Дніпропетровській облдержадміністрації. Окрім громадських активістів – членів ради на засіданні були присутні заступник голови облдержадміністрації Володимир Пруцаков, директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Стрілець, член постійної комісії з питань екології та енергозбереження Дніпропетровської облради Микола Чабаненко, директор Дніпровсько-Орільського природного заповідника Петро Яловий, представники Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області, а також небайдужі громадяни міста та області.

DSC_0026

Присутні заслухали звіт голови громадської ради Олексія Ангурця щодо діяльності громадської ради у 2015 році, а також звіт Руслана Стрільця щодо діяльності департаменту екології та природних ресурсів. Основними досягненнями минулого року було визнано розробку обласної комплексної програми екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки за спільної участі департаменту екології, представників громадськості та вчених, проведення форуму з енергобезпеки, початок роботи з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ щодо зеленої модернізації економіки, введення електронного документообігу в департаменті екології, а також значне просування в питанні створення національного природного парку «Орільський».

Серед питань, по яким не було досягнуто бажаних результатів – взаємодія з підприємствами-забруднювачами, протидія незаконному спалюванню листя та вирубуванню зелених насаджень.

DSC_0008До плану роботи громадської ради на 2016 рік були внесені такі пункти:

–  Контроль виконання обласних екологічних програм,

–  Контроль використання коштів екологічного фонду,

–  Робота з органами місцевого самоврядування,

–  Робота з розвитку органічного сільського господарства,

–  Контроль роботи щодо виконання угоди мерів,

–  Робота з моніторингу стану водних ресурсів та зелених насаджень області,

а також продовження роботи по створенню НПП «Орільський», участі у перевірках підприємств-забруднювачів, протидії спаленню листя, співробітництва з GIZ та по іншим питанням.

Володимир Пруцаков від імені голови Дніпропетровської облдержадміністрації підтримав ініціативи громадськості та пообіцяв необхідну підтримку та співпрацю.

Серед інших питань, які були обговорені на засіданні – контроль питання продовження терміну експлуатації Запорізької АЕС, встановлення меж по Каховському водосховищу, негативні ефекти в зв’язку з намірами Дніпровського металургійного комбінату ім. Дзержинського зменшити санітарно-захисну зону, проблеми управління Дніпровсько-Орільським природним заповідником, результати аналізу оцінки впливу на навколишнє середовище звірівницької ферми з розведення норки у с. Шульгівка.

Також Олексій Ангурець нагадав присутнім, що в цьому році відбудеться переобрання складу громадської екологічної ради і підкреслив важливість розширення тематичного та географічного представництва громадських організацій в раді.

DSC_0034

DSC_0012

DSC_0068

 **************************************************************

Громадська екологічна рада при Дніпропетровській облдержадміністрації – спілка громадських екологічних організацій Дніпропетровської області, створена у травні 2014 року з метою формування і реалізації державної політики у екологічній сфері Дніпропетровської області, залучення громадськості до вирішення найважливіших питань екологічного розвитку. Є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом.

На даний час до складу громадської екологічної ради входить 16 громадських організацій:

–  Дніпропетровська обласна екологічна асоціація «Зелений світ»;

–  Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської Екологічної Ліги;

–  Громадське об’єднання «За чисту Ігрень»;

–  Громадянський рух України «За право громадян на екологічну безпеку»;

–  Громадське об’єднання «ЕкоДніпро»;

–  Молодіжна екологічна ліга Придніпров’я;

–  Дніпропетровська обласна організація Українського товариства охорони природи;

–  Еколого-туристичне об’єднання «Орлан»;

–  Міжнародний центр екологічно сталого розвитку, техногенної безпеки і нових технологій «ЕКОСТАР»;

–  Громадська організація «Спілка територіальних громад»;

–  Дніпродзержинська громадська екологічна організація «Голос природи»;

–  Дніпропетровський обласний осередок Всеукраїнської громадської правоекологозахисної організації «Зелений Тризуб»;

–  Громадська організація «Громадська Взаємодія»;

–  Громадська організація «Криворізьке міське правозахисне товариство»;

–  Громадське об’єднання «Кіммерія»;

–  Нікопольське відділення «Міжнародний Фонд Дніпра».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *