3 березня представники екологічних організацій Дніпропетровщини зібралися на чергове засідання громадської екологічної ради при Дніпропетровській облдержадміністрації. Окрім громадських активістів – членів ради на засіданні були присутні заступник голови облдержадміністрації Володимир Пруцаков, директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Стрілець, член постійної комісії з питань екології та енергозбереження Дніпропетровської облради Микола Чабаненко, директор Дніпровсько-Орільського природного заповідника Петро Яловий, представники Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області, а також небайдужі громадяни міста та області.
Присутні заслухали звіт голови громадської ради Олексія Ангурця щодо діяльності громадської ради у 2015 році, а також звіт Руслана Стрільця щодо діяльності департаменту екології та природних ресурсів. Основними досягненнями минулого року було визнано розробку обласної комплексної програми екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки за спільної участі департаменту екології, представників громадськості та вчених, проведення форуму з енергобезпеки, початок роботи з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ щодо зеленої модернізації економіки, введення електронного документообігу в департаменті екології, а також значне просування в питанні створення національного природного парку «Орільський».
Серед питань, по яким не було досягнуто бажаних результатів – взаємодія з підприємствами-забруднювачами, протидія незаконному спалюванню листя та вирубуванню зелених насаджень.
До плану роботи громадської ради на 2016 рік були внесені такі пункти:
– Контроль виконання обласних екологічних програм,
– Контроль використання коштів екологічного фонду,
– Робота з органами місцевого самоврядування,
– Робота з розвитку органічного сільського господарства,
– Контроль роботи щодо виконання угоди мерів,
– Робота з моніторингу стану водних ресурсів та зелених насаджень області,
а також продовження роботи по створенню НПП «Орільський», участі у перевірках підприємств-забруднювачів, протидії спаленню листя, співробітництва з GIZ та по іншим питанням.
Володимир Пруцаков від імені голови Дніпропетровської облдержадміністрації підтримав ініціативи громадськості та пообіцяв необхідну підтримку та співпрацю.
Серед інших питань, які були обговорені на засіданні – контроль питання продовження терміну експлуатації Запорізької АЕС, встановлення меж по Каховському водосховищу, негативні ефекти в зв’язку з намірами Дніпровського металургійного комбінату ім. Дзержинського зменшити санітарно-захисну зону, проблеми управління Дніпровсько-Орільським природним заповідником, результати аналізу оцінки впливу на навколишнє середовище звірівницької ферми з розведення норки у с. Шульгівка.
Також Олексій Ангурець нагадав присутнім, що в цьому році відбудеться переобрання складу громадської екологічної ради і підкреслив важливість розширення тематичного та географічного представництва громадських організацій в раді.
**************************************************************
Громадська екологічна рада при Дніпропетровській облдержадміністрації – спілка громадських екологічних організацій Дніпропетровської області, створена у травні 2014 року з метою формування і реалізації державної політики у екологічній сфері Дніпропетровської області, залучення громадськості до вирішення найважливіших питань екологічного розвитку. Є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом.
На даний час до складу громадської екологічної ради входить 16 громадських організацій:
– Дніпропетровська обласна екологічна асоціація «Зелений світ»;
– Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської Екологічної Ліги;
– Громадське об’єднання «За чисту Ігрень»;
– Громадянський рух України «За право громадян на екологічну безпеку»;
– Громадське об’єднання «ЕкоДніпро»;
– Молодіжна екологічна ліга Придніпров’я;
– Дніпропетровська обласна організація Українського товариства охорони природи;
– Еколого-туристичне об’єднання «Орлан»;
– Міжнародний центр екологічно сталого розвитку, техногенної безпеки і нових технологій «ЕКОСТАР»;
– Громадська організація «Спілка територіальних громад»;
– Дніпродзержинська громадська екологічна організація «Голос природи»;
– Дніпропетровський обласний осередок Всеукраїнської громадської правоекологозахисної організації «Зелений Тризуб»;
– Громадська організація «Громадська Взаємодія»;
– Громадська організація «Криворізьке міське правозахисне товариство»;
– Громадське об’єднання «Кіммерія»;
– Нікопольське відділення «Міжнародний Фонд Дніпра».