21 серпня 2015 року в приміщенні Дніпропетровської ОДА, відбулася презентація проекту екологічної програми області. В залі зібралися представники Департаменту екології та природних ресурсів ДОДА, члени природоохоронних організацій, депутати Обласної ради, активісти та громадські діячі. Засідання провів Голова Громадської екологічної ради Олексій Ангурець.
Текст та основні положення програми були презентовані заступником директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Скакальським Олександром.
Оскільки проект є унікальним в своєму роді не лише на Дніпропетровщині, а й в Україні, тому не лише текст, а й сама концепція документу викликала протягом презентації як дискусії, мовчазне спостерігання, що вилилося в жваву критику, так і запитання, що інколи нагадували конфілкт із вираженим обуренням. Активісти і спеціалісти не могли всидіти – чи не вперше в історії області вони мали можливість безпосередньо приймати участь в розставлянні приорітетів для розвитку в майбутньому.
Активісти вимагали досліджень, цифр, гарантій, важелів впливу, індикаторів змін, дотримання термінів та можливість покарання порушників. Було акцентовано увагу, що неможливо створювати програму розвитку окремої області.
На ці складні питання дав відповідь Директор Департаменту екології та природних ресурсів Стрілець Руслан. Він акцентував увагу, що презентована програма є рамочним документом, який визначає вектор руху в розвитку області, є стратегічним планом.
Важливі теми повинні потрапити в нього хоча б у вигляді одного речення. В майбутньому, можливо навіть кожного року, ці речення будуть розширені конкретними планами дій, цифрами та термінами, в залежності від потреб та ініціатив громадян. Хоча в програму і так вже внесено попередній план природозахисних заходів від 25 найбільших забруднювачів області. Ініціативи щодо розширення переліку таких підприємств повинні виходити від місцевої громади, що безпосередньо страждає від забруднень. Однією із проблем на шляху виконання програми в тому вигляді, як це бачать активісти, є специфічна взаємодія із іншими департаментами, що мають спільні об’єкти чи цілі. А дублювання тих же проблем в різних департаментах зараз не вітається.
По результатам обговорення були вислухані пропозиції, які у вигляді доповнень були включені до програми.