У Дніпропетровську відбулась міжнародна конференція та Зелений Форум

00003
Аркадій Шапар, директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України

З 8 по 11 жовтня у Дніпропетровську відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція “Проблеми природокористування, сталого розвитку та техногенної безпеки регіонів” та “Зелений Форум”. Науковці, бізнесмени, політичні та громадські діячі як з різних міст України, так і з інших країн зібралися разом для обговорення найважливіших проблем сталого розвитку, використання природних ресурсів, біобезпеки, біорізноманіття та ін., а також шляхів їх вирішення. Конференція та форум мали загальний пізнавальний характер, тож до участі було запрошено усіх бажаючих.

Пленарні засідання конференції проходили у Великій залі Інституту проблем природокористування та екології Національної академії наук України. На урочистому відкритті конференції з привітальним словом до учасників виступили Аркадій Шапар, директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України, Девід Геллер, міжнародний координатор федерації “Друзі Землі Європи” і Юрій Самойленко, голова УЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України”.

На першому пленарному засіданні було організовано скайп-конференцію з Антуаном Сімоном, керівником кампанії добувних галузей промисловості федерації “Друзі Землі Європи”, який зробив презентацію на тему сланцевого газу.

00181
Скайп-конференція з Антуаном Сімоном, керівником кампанії добувних галузей промисловості федерації “Друзі Землі Європи”
00030
Девід Геллер, міжнародний координатор федерації “Друзі Землі Європи”
00055
Юрій Самойленко, голова УЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України”
00183
Павло Хазан, керівник кампанії зі сталого розвитку та енергетики УЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України”
00124
Перше пленарне засідання конференції
00102
Перше пленарне засідання конференції

Після першого засідання відбулася зустріч учасників конференції і форуму з журналістами:

00227
Юрій Самойленко та Віктор Хазан
00217
Павло Хазан та Девід Геллер

Також 8 жовтня активістами “Громадського руху “Велогород” була проведена екскурсія містом на велосипедах. Маршрут охопив Набережну Перемоги, Монастирський острів, парк ім. Т. Шевченка, вул. Дзержинського та пр. Карла Маркса.

00229
Екскурсія містом на велосипедах

9 жовтня почав роботу громадський Зелений Форум, основною метою якого було донести наукові проблеми до широкої громадськості. Участь у форумі взяли представники громадських організацій, експерти, викладачі, вчені та просто небайдужі громадяни.

На секції з біобезпеки та біорізноманіття (модератор – Олексій Ангурець) було порушено проблеми використання генетично-модифікованих організмів, а також створення заповідних зон.

00244
Секція з біобезпеки та біорізноманіття
00258
Григорій Петюх, Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України
00265
Олексій Ангурець, координатор кампанії з біобезпеки УЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України”

Під час секції з енергетики та сталого розвитку (модератор – Павло хазан) було організовано скайп-конференцію з представником організації “Друзі Землі Нідерландів” Іке Теулінг, яка зробила доповідь щодо боротьби громадськості проти видобування сланцевого газу у Нідерландах. Також у роботі секції взяв участь міжнародний координатор федерації “Друзі Землі Європи” Девід Геллер. Обговорювалися питання використання зелених технологій, впровадження джерел відновлюваної енергії та ролі громадськості у розвитку сталої енергетики.

00334
Скайп-конференція з Іке Теулінг, представником організації “Друзі Землі Нідерландів”
00312
Павло Хазан, керівник кампанії зі сталого розвитку та енергетики УЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України”
00336
Девід Геллер, міжнародний координатор федерації “Друзі Землі Європи”

На секції з участі громадськості у прийнятті рішень (модератор – Олексій Ангурець) були порушені проблеми незаконного вилучення та забудови земель, порушення екологічних прав мешканців, а також недоліків у роботі правоохоронних органів. Доповіді зробили як представники правозахисних громадських організацій і юристи, так і звичайні громадяни.

00433
Секція з участі громадськості у прийнятті рішень
00407
Олексій Ангурець, координатор кампанії з біобезпеки УЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України”
00421
Кім Шульман, Ініціативна група мешканців будинку пр. Героїв 30
00459
Василь Сухов, Дніпропетровська правозахисна група

Секція з питань екологічної освіти та виховання (модератор – Олександр Капоровський) зібрала разом вчителів, викладачів, лікарів, психологів та студентів. Обговорювалося питання необхідності зміни системи освіти і виховання з внесенням екологічної та природоохоронної складової на початкових стадіях розвитку дитини. Відбулася презентація проекту центрів розвитку та формування особистості.

00294
Віктор Хазан, президент Міжнародного центру сталого розвитку “Екостар”
00537
Олександр Капоровський, експерт з екологічної освіти УЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України”

На секції з урбаністики і транспорту (модератор – Юрій Лозовенко) обговорювалися шляхи реорганізації транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська. Відбулися презентації проектів розвитку велодоріжок, велосипедного інформаційного ресурсу (velomap.info), а також діяльності громадського руху “ВЕЛОМІСТО”.

00586
Юрій Лозовенко, молодіжний координатор УЕА “Зелений Світ / Друзі Землі України”
00633
Катерина Кваснікова, президент Федерації велосипедного спорту м. Дніпропетровськ, керівник “Громадського руху “Велогород”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *