АНОНС: Круглий стіл “Зелена економіка: виклики та ризики”

23 вересня у Спейс Хабі (пр. О. Поля, 2А) відбудеться круглий стіл за участю представників бізнесу для обговорення перешкод існуючої нормативно-правової бази, які стримують зелену модернізацію економіки.

Круглий стіл “Зелена економіка: виклики та ризики” відкриває цикл заходів за проектом “Створення сприятливих умов для зеленої модернізації економіки в Дніпропетровській області”, що реалізується громадською організацією «Зелений Світ – Друзі Землі» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради.

Головними завданнями проекту є проведення досліджень нормативно-правової бази, розробка рекомендацій владі для поліпшення бізнес-середовища, а також проведення низки просвітницьких заходів для представників бізнесу, держслужбовців та депутатів. Детальніше за посиланням.

Даний проект є частиною Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Дніпропетровська область була обрана пілотною для впровадження цього проекту.  Детальніше за посиланням.

Запрошуємо представників бізнесу взяти участь у круглому столі.

23 вересня 2016 року
Space Hub (просп. Олександра Поля 2)
Початок реєстрації о 9:00
Початок заходу о 9:30

Доповідачі:
Руслан СТРІЛЕЦЬ – директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації
Вячеслав ПОТАПЕНКО – директор ГО “Інститут зеленої економіки”, доктор економічних наук
Олександр СКАКАЛЬСЬКИЙ – менеджер систем управління навколишнім середовищем, аудитор систем управління навколишнім середовищем
Павло ХАЗАН – депутат Дніпропетровської обласної ради, член постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження
Сергій КУЧЕРЯВЕНКО – віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати

Участь у заході безкоштовна. Для реєстрації заповніть форму за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/1IgF9e513vitby87dX5B_fcRQES2fY-D4Flf0JBuOy9M/edit

Павло Хазан про екологічний моніторинг та Придніпровську ТЕС

Павло Хазан в ефірі 9 каналу розповів про екологічний моніторинг в Дніпропетровській області, про Придніпровську ТЕС і як буде працювати робоча група з цього питання.

“З точки зору чинного законодавства, моніторинг в Україні існує і за статистичними даними в 53 містах на 162 об’єктах ведуться спостереження, але ця система не автоматизована. Наша мета – на основі тієї системи, що існує на даний час в області, побудувати таку систему, яка буде в автоматичному режимі надавати і параметри навколишнього природного середовища, і фізико-хімічні параметри, і параметри забрудення. На першому етапі це будуть параметри, що стосуються повітря, потім параметри поверхневих вод, далі система буде розвиватися і включати в себе питання заповідних територій, генетично модифікованих організмів, ґрунту та інші параметри, що належать до компетенції організацій з охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до офіційних даних встановлена потужність всіх ТЕС ДТЕК – 18,6 ГВт. За рік вони генергують 47 790 млн кВт•год. Одна із методик розрахунку шкоди від теплових станцій, а саме скільки коштує забруднення 1 КВт*год електроенергії – 0,339 $ / кВт*год, нам дає 16,2 млрд $ (12,186 млрд EUR) шкоди. За ці гроші можна побудувати сонячну електростанцію потужністю 15-18 ГВт. І Це тільки ОДИН рік забруднення!” – розповів Павло Хазан, – “Проблема тільки в тому, що плати до бюджету за забруднення абсолютно не відповідають реальній шкоді довкіллю та здовров’ю людей!”

 khazan_9channel1-1024x580

Горить звалище в Орлівщині

На території Орлівщанської сільської ради (біля с. Меліоративне, мапа з місцерозташуванням додається, координати Google — 48°37’04.5″N 35°22’54.6″E ) існує стихійне сміттєзвалище, яке останнім часом постійно горить, забруднює атмосферне повітря, чим порушує закони України про охорону довкілля та права громадян на чисте та безпечне навколишнє середовище.

Секретар Громадської екологічної ради Дніпропетровської ОДА Вячеслав Горобець зробив відео та фото того, що відбувається там зараз.

orlivshchyna-zavlyshche-1

 

orlivshchyna-zavlyshche-2

 

orlivshchyna-zavlyshche-3